OSB ikinci ilave alanın kamulaştırmasına 4.2 milyon TL destek

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın 1. Organize Sanayi Bölgesi İkinci ilave alanında kamulaştırma davalarının devam ettiğini belirterek, bu güne kadar karara çıkan dosyalar için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 4,2 milyon lira kredi sağladıklarını söyledi.

OSB ikinci ilave alanın kamulaştırmasına  4.2 milyon TL destek Güncel

Milletvekili Tunç, Bartın 1. Organize Sanayi Bölgesinin mevcut alanının 96 hektar (1 milyon metrekare) olduğunu belirten Milletvekili Tunç, ikinci ilave alanın ise 72 hektar (720 bin metrekare) olduğunu ilave alandaki çalışmalar tamamlandığında Bartın OSB’nin 168 hektar’a  (1 milyon 720 bin metrekare) çıkacağını söyledi.

Bartın Merkez I. Organize Sanayi Bölgesi II. ilave alanı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yer Seçim Komisyonunca uygun görülen Geriş, Geriş Katırcı Köyleri Düz mevkiindeki 77,2 hektar büyüklüğündeki alan içinde kalan şahıs mülkiyetindeki 97 adet parsel için toplam 292,7 m2 alan için 2015 yılında Kamu Yararı Kararı alındığını ve kamulaştırma çalışmalarına başlandığını, anlaşma sağlanamayan parsel sahiplerinin davalarının da peyderpey sonuçlandığını  belirten Milletvekili Tunç,  bu güne kadar karara çıkan dosyalar için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından 4,2 milyon lira kredi sağladıklarını söyledi.

Milletvekili Tunç, “Bundan sonra da sonuçlanan davalar için gerekli kredi talebinde bulunduk, arsası kamulaştırılan kimse mağdur edilmeden, kamulaştırmalar tamamlanacak ve Organize Sanayi Bölgesi ikinci ilave alanı sanayicimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam