Amasra’da yılsonu sergisi

Amasra Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından açılan Yıl Sonu Sergisiyle el emeği göz nuru eserler görücüye çıktı.

Amasra’da yılsonu sergisi Güncel

Amasra Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Yıl Sonu Sergisini düzenlenen törenle gerçekleştirdi. Amasra Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen sergiye Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak, MHP Amasra İlçe Başkanı Bilgehan Doğanel, usta öğreticiler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Kaliteli eğitimler sunmak için çalışmaktayız”

Serginin açılış töreninde konuşan Amasra Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü  Sema Engin konuşmasında  şunları söyledi:

“Halk Eğitimi Merkezleri, hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim vizyonu anlayışı içinde: Öğrenen topluma dönüşüm sürecinde beşikten mezara kadar rehberlik hizmeti sunan; bireyin bilgi, şuur ve yetkinliklerini geliştirerek insanlığın kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen; belgelendirilebilen, izlenebilen kaliteli eğitimler sunmak için çalışmaktadır. Hayat Boyu Öğrenme bu çerçevede bireylere öğrenmeyi öğretmek, değişime açık bireyler yetiştirmek, kendisini geliştirerek bireysel ve toplumsal sorunların üstesinden gelmesine yardımcı olmak, istihdamı artırıcı eğitim imkanları sunmak, toplumun ekonomik, sosyal, kültürel kalkınmasına katılarak destek vermesini sağlamak, mesleki bilgi ve becerilerini artırmak gibi önemli görevler üstlenmektedir. Mustafa Kemal Atatürk "Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmalıdır" demiştir. Bizler bu bilinçle kadınlarımıza yönelik eğitimlerimize çok önem vermekteyiz.

 

“Bin 589 kursiyere eğitim verdik”

 

Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Kurslarımız sayesinde Okumaz-Yazmaz kişilere yönelik kurslarımızda devam etmektedir. Amasra Halk Eğitimi Merkezi olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında 83 tanesi Mesleki ve Teknik, 19’u Genel, 13’ü Okuma-Yazma olmak üzere 115 tane kurs açtık. Bu kurslarda 1092’si bayan, 497’si erkek olmak üzere 1589 kursiyere eğitim verdik. Bu rakamlardan da anlaşılacağı gibi ilçemizde ki her aileye bir şekilde dokunmaya çalıştık. Huzurlarınızda başarılı çalışmalarından  dolayı tüm kursiyerlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Kurslarımızın açılması ve devamlılığının sağlanmasındaki desteklerinden dolayı sayın Kaymakamımız Gökhan Gürbüzerol'a, Belediye Başkanımıza, ilçe Milli Eğitim Müdürümüze, ilçemizdeki kurum ve kuruluşlara, sergimizin hazırlık aşamasındaki yardımlarından dolayı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idaresine, bugün bizi yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize kurumum adına teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından serginin açılış kurdelesi kesilerek sergi ziyarete açıldı. Sergide kursiyerlerin ürettiği el emeği göz nuru yüzlerce eser ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam