Erkan, Engeliler Haftasını kutladı

CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan Engeliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erkan mesajında “Engelli olmanın bir kader olmadığı, yaşayan her bir bireyin her an bir engelli olabileceği hiçbir zaman hafızalardan çıkarılmamalıdır” dedi.

Erkan, Engeliler Haftasını kutladı Güncel

CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan Engeliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Engelliler Haftasında engellilerin sorunlarına dikkat çekilmesi gerektiğini ifade eden Erkan “Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekilmesi, engelli bireyler için yapılması gerekenlerin gündeme getirilmesi ve çözüm yolları bulunması açısından son derece önemli bir haftadır. Devlet ve millet olarak imkanlarımız her gün onlar için yeniden seferber edilmelidir. Günlük anlık çözümler yerine özgüvenleri tam bireyler olarak toplumsal hayatta ve ekonomik hayatta yerlerini almaları sağlanmalıdır. Engelli olmanın bir kader olmadığı, yaşayan her bir bireyin her an bir engelli olabileceği hiçbir zaman hafızalardan çıkarılmamalıdır. Unutulmamalı ki sevgi ve saygı ile aşılamayacak engel yoktur” dedi.       

“Kendi tercihimiz değil”

Engelli olmanın ya da olmamanın kendi tercihimiz olmadığını kaydeden İlknur Erkan “Engelli olmak ya da olmamak kendi tercihimiz olmamakla birlikte, engelli olmanın utanılacak hayata küsülecek bir sorun olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Sağduyulu, haklara saygılı ve yardımlaşmayı seven bir toplum olarak; engellilerin sorunlarını paylaşmakla, engelleri onlarla birlikte aşmak; hepimizin ortak görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftasını kutluyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

  

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam