Dirim’den Trafik Haftası ziyareti

Bartın Valisi Nusret Dirim, Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE ekibi ve İl Afet ve Durum Acil Müdürlüğü (AFAD) tarafından vatandaşları trafik güvenliği konusunda bilgilendirmek amacıyla Kapalı Pazaryerinde açılan stantları ziyaret etti.

Dirim’den Trafik Haftası ziyareti Güncel

Bartın Valisi Nusret Dirim, Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı UMKE ekibi ve İl Afet ve Durum Acil Müdürlüğü (AFAD) tarafından vatandaşları trafik güvenliği konusunda bilgilendirmek amacıyla Kapalı Pazaryerinde açılan stantları ziyaret etti. İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı ve İl Emniyet Müdürü Ogün Vural’ın da yer aldığı ziyarette Dirim, kurum personellerinden stantlarda yer alan araç ve gereçler hakkında bilgilerde aldı. Ziyarete Nusret Dirim’e Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Servis ekipleri tarafından herhangi bir kaza anında hastaya ilk müdahalenin nasıl yapılması gerektiği de gösterildi.

 Dirim: “Kazalara ve afetlere hazırız”

Valilik ve ilgili kurumlar olarak Bartın’da herhangi bir kaza ya da afet anında ekip ve tüm ekipman olarak hazır olduklarını ifade eden Nusret Dirim, “Herhangi bir kaza ve afet anında gerekli müdahaleleri bilinçli bir şekilde yapacak ekiplerimiz hazır. Ancak tabi ki bizim arzumuz hayatı olumsuz etkileyecek bir afet veya kazanın olmaması. Ama bizim ve ilgili birimlerin herhangi bir kötü senaryoya karşı hazırlıklı olması gerekiyor. Vatandaşlarımızı bilinçlendirmek açısında da Trafik Haftası münasebetiyle bu ürünleri sergiliyoruz. Bunlar sahip olduğumuz imkanların bir kısmı. Daha sergileyemediğimiz bir çok imkanlarımız da var. Bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam