TOKİ Köprüsü ihalesi yapıldı

Bartın Şehir Köprüsü yani kamuoyu tarafından daha çok bilinen adıyla TOKİ Köprüsünün ihalesi DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da gerçekleştirildi. Köprü, 130 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde inşa edilecek ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayacak.

TOKİ Köprüsü ihalesi yapıldı Güncel

Bartın Şehir Köprüsü yani kamuoyu tarafından daha çok bilinen adıyla  TOKİ Köprüsünün ihalesi DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce Kastamonu’da gerçekleştirildi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, köprünün Bartın için çok büyük bir ihtiyaç olan ve şehir içi ulaşımı rahatlatacak ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayacağını ifade ederek  köprü inşaatının 1,5 yılda tamamlanacağını söyledi. Bartın’da uzun bir süredir gündemde bulunan ve Yılmaz Tunç’un girişimleri ile 2011 yılında Kalkınma Bakanlığından 2,5 milyon lira ödeneğin aktarılmasına rağmen koruma amaçlı imar planı yapılamamış olması nedeniyle ihalesi gerçekleştirilemeyen TOKİ köprüsü ile ilgili müjdeyi yine  Tunç  vermişti.  Tunç, ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından köprünün yapımına başlanacağını, gerekli ödeneklerin ayrıldığını kaydetti.

Tekne geçişlerine uygun olacak

Bartın Irmağı üzerinde Sanayi sitesi ile Dallıca köyü arasına inşa edilecek olan TOKİ Köprüsünün altından tekne geçişlerine uygun bir şekilde inşa edileceğini de belirten Yılmaz Tunç, Bartın şehir merkezi ile TOKİ konutlarının bulunduğu Hürriyet Mahallesi, Orduyeri Mahallesi, Dallıca köyü ve civar köylere ulaşımı kolaylaştıracak önemli bir  projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Tunç, Dallıca köyünde inşa edilecek olan TOKİ emekli konutlarının da ulaşım sorununun kalmayacağını belirtti.  Milletvekili Tunç, 2011 yılında Bartın İl Özel İdaresine aktarılan 2,5 milyon lira ödeneğin de, Sanayi Sitesinin altına inşa edilecek olan TOKİ köprüsünün Dallıca köyü ve TOKİ konutlarının bulunduğu Hürriyet Mahallesi için yapılacak olan TOKİ-2 köprüsü ve bağlantı yolu için harcanacağını sözlerine ekledi.   

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam