AK PARTİ’DE TEMAYÜL HEYECANI

24 Haziran erken seçimlerinde milletvekili adayını belirlemek amacıyla AK Parti Genel merkezi tarafından AK Parti Bartın teşkilatında temayül yoklaması gerçekleştirdi. 18 aday dayının yarıştığı temayül yoklamasında 672 delege oy kullandı. Yoklama öncesinde ise adaylar teşkilata tanıtıldı. Tanıtım kahvaltısında konuşan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı “Bu erken genel seçim Türkiye’mizin Fatiha’sı olacaktır. Nedir Fatiha bilir misiniz? Fatiha açmaktır. Artık Türkiye kendini vurulan prangalardan kurtulacak azizi millet ile beraber önündeki 24 Haziran 2018’de son engeli de kaldıracaktır. 24 Hazirana kadar uyumak yok, yorulmak yok” dedi.

AK PARTİ’DE TEMAYÜL HEYECANI Güncel

Top artık genel merkezde

24 Haziran erken seçimlerinde milletvekili adayını belirlemek amacıyla AK Parti Genel Merkezi AK Parti Bartın teşkilatında temayül yoklaması gerçekleştirdi. Cumartesi günü Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan yoklama 672 delege 11.00 ile 16.00 saatleri arasında oy kullandı. Temayül yoklamasına AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çoturoğlu, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Adıyaman Milletvekili Salik Yıldırım da katılırken AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise Ordu AK Parti Teşkilatındaki temayül yoklamasına katıldığı için bu yoklamada bulunamadı.

3 sandık kuruldu, 672 delege oy kullandı

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ve diğer teşkilat mensuplarının da hazır bulunduğu yoklamada 3 sandık kuruldu. 1nolu sandıkta Amasra ve Ulus ilçe delegeleri, 2 nolu sandıkta Merkez İlçe delegeleri ve 3 nolu sandıkta da il yönetimi, il kadın kolları, il gençlik kolları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Bartın Belediye Meclisi Üyeleri, eski il başkanları ve Kurucaşile ilçesinden gelen delegeler oy kullandı.

18 aday adayı yarıştı

Sonuçların AK Parti Genel Merkezinde belli olacağı yoklamada ise aday adaları Ahmet Adıyaman, Ahmet Bensiz, Aydın Ulukaya, Emiz Özkan, Fahri Ustaoğlu, Hüseyin Manav, Mehmet Asım Kulak, Mehmet Yılmaz, Mehmet Yılmaz, Muhammet Köse, Murat Yıldırım,  Musa Gürüz, Mustafa Yelkenci, Müjdat Gür, Nurzen Çağdaş, Yasemin Dora Kurtkaya ve Yaşar Arslan olmak üzere 18 aday adayı yarıştı. Aday adaylarının arasındaki en genç isim ise Murat Yıldırım oldu.

Dursun: “24 Haziran ülkemizin dönüm noktasıdır”

Temayül yoklaması öncesinde aday adayları Gürgen By Mangal’da düzenlenen kahvaltıda teşkilatta tanıtıldı. Tanıtım toplantısında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, “24 Haziran ülkemizin yeni bir döneme atım atacağı çok önemli bir noktadır. Bizler seçim dönemi öncesi yapılan temayül yoklaması partimizde demokrasi geleneğinin ne kadar oturduğunun bir göstergesidir. Bartın’da herbiri  birbirinden değerli 18 adayımız var. Biz her birine kolaylık ve başarılar diliyoruz. Bunlardan 2 tanesi adayımız olacak. Bu isimlerden hangisi bizim milletvekili adayımız olursa olsun biz teşkilat olarak İl Genel Meclisi olarak köy köy köy kasaba kasaba onların arkasında çalışacağız. 24 Haziran seçimleri ülkemize ve Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Aldatmaz: “Bu seçim birlik ve beraber olma seçimi”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz ise “24 Haziran seçimlerinin Bartın’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Biliyorsunuz bu seçim yüz yılın seçimi. Bu seçim birlik ve beraber olma seçimi. Aday kim olursa olsun hep beraber teşkilat olarak 24 Haziran Pazar gününe kadar Bartın’dan iki milletvekili çıkarmak için ben ve teşkilatım olarak son dakikaya kadar çalışacağız. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Ben değil biz diyenlerin partisi olarak 24 Haziranda Bartın’dan iki milletvekili çıkaracağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Kalaycı: “Bizim hizmet aşkımız var”

24 Haziran seçimlerinin ülkemize ve Bartın’a hayırlı olmasını dileyen AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ise şöyle konuştu:

“Öncelikle 24 Haziran 2018 Erken Genel seçimlerinin ülkemiz Bartın’ımız ve partimize hayırlı uğurlu olmasını rabbimden diliyorum. Bizim bir davamız bizim bir sevdamız bizim bir aşkımız var. Bizim aziz milletimize bizim güzel memleketimize hizmet aşkımız hizmet sevdamız var. Ecdadımızın yadigârı başımızın tacı bu duanın mayasından evladını eşini çoluğunu çocuğunu evinde bırakıp onlarla adeta bir sefere gidercesine yola çıkan yiğitlerin inancı var, aşkı var, heyecanı var. İşte bu aşk bu heyecandır. Bu salonu dolduran kutlu davanın kutlu yolcuları sizleri tebrik ediyorum.

“Bu erken genel seçim Türkiye’mizin Fatiha’sı olacaktır”

Bu erken genel seçim Türkiye’mizin Fatiha’sı olacaktır. Nedir Fatiha bilir misiniz? Fatiha açmaktır. Artık Türkiye kendini vurulan prangalardan kurtulacak azizi millet, ile beraber önündeki 24 Haziran 2018’de son engeli de kaldıracaktır. Şahlanışını gerçekleştirecek, önünü açacaktır. Gençler, yiğitlerim! Kurban olduğum gençler ne olur siyasette aktif olun enerjinizi vatanımıza memleketimize geleceğinize verin. Biz sizlere güveniyoruz. Sizi asil milletin asil evlatlarısınız. Bu kutlu dava sizlerin omuzlarında yükselecektir.

“Benim davamda adam kayırma yoktur”

Bugün burada birbirinden değerli milletvekili aday adayı arkadaşlarımızla ilgili görüşlerimizi belirteceğiz. Bana telefon açan görüş soran kendi yönetimim dahil herkese özgürce görüşünü bildirmesini söyledim. Asla yönlendirme yapmadım. Yapanlara da karşıyım. Benim davamda adam kayırma yoktur, adam satma yoktur, ben yoktur biz vardır. Sizlere güveniyorum görüş bildirirken buradan sizlere sesleniyorum . Davamız için geleceğim için Bartın’ımız için partimiz için ülkemiz için yeryüzündeki mazlum mağdurlar için kim bizim davamızı en iyi bir şekilde temsil edebilir diye düşünerek görüş bildiriniz. Nasıl 2-0 yapabiliriz diyerek bildiriniz. Cumhurbaşkanımızı nasıl farklı bir şekilde seçtirebiliriz diyerek görüş bildiriniz. Benim adamım gelsin, benim arkadaşım gelsin demeyiniz.

“Biz eski Türkiye’yi istemiyoruz”

Biz eski Türkiye’yi istemiyoruz. Sigortası olmadığı için ölümlere terkedilen insan görmek istemiyoruz. Bir üst geçide dahi bakanların açtığı küçücük köprüleri, gecekondu gibi okulları, başbakanın açılışını yaptığı İMF kapılarında dilenen vatandaşını üç kuruşa muhtaç eden, başbakanının hazırolda beklediği, sadece vaatlerin verildiği, isteklerin sigara paketine yazıldığı, paket bitince çöpe atıldığı kıvrım kıvrım yollarıyla ömür biter yol bitmez dedirten ,trafikte kuyruk, hastanede kuyruk, eczanede kuyruk, maaşları alırken kuyruk ,fatura öderken kuyruk... Biz o kuyruklu Türkiye’yi istemiyoruz.

“Artık oyun bozan, oyun kuran bir Türkiye vardır”

AK Partimiz tüm engelleri aşarak kapatma davası açılmasına rağmen 367 garabetine rağmen, gezici hainlerine rağmen yargı, darbesine rağmen, emperyalist güçlere rağmen Cumhuriyet tarihinin en büyük en vahşi en kalleş ihanet çetesine rağmen dirilmiş ayakları üstünde durmuştur. Otur deninde oturan, kalk denince kalkan , kurudukça sulanan, yeşerdikçe budanan Türkiye yoktur. Oyun bozan , oyun kuran , oyun yazan ve oynayan bir Türkiye vardır.

“Çok çalışacağız”

24 Haziran 2018 tarihinde şaha kalkacak olan bir ülkenin milletvekili adayının belirleneceği ilk adımda söz sahibisiniz. Bu adımı atarken İl Başkanınız olarak ben şunu söylemek isterim. Rahmetli babam mezardan çıkıp aday adayı olsa ben Bartın’ımı ve partimi düşünürüm. Sizlerin de en az benim kadar düşüneceğinizi umarak 24 Haziran 2018 genel seçimlerinin ülkemize vatanımıza partimize hayırlı uğurlu olsun. Değerli arkadaşlarım sizler 24 Haziran 2018 tarihini ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Bugüne kadar tüm kazanımlarımız, tüm yatırımlarımızın , devam eden yatırımlarımızın heba olmaması için çok çalışacağız. Çok çalışacağız.

“24 Hazirana kadar uyumak yok”         

Ayrıca 24 Haziranda sadece Türkiye’nin başkanını onaylamayacaksınız. Mazlum ve mağdurların başkanını dünya liderini aynı 15 Temmuz da millet olarak onayladığımız gibi onaylayacaksınız. O nedenle her bir görüşünüz önemli . 24 Hazirana kadar uyumak yok , yorulmak yok. Ümitsizliğe kapılmak yok durmak yok yola devam diyoruz. En derin en kalbi sevgi ve saygılarımla Allah'a emanet olun 24 Haziranda Allah’ın izniyle zafere hazır olun...”

Adıyaman: “Siyasi ahlakımızı Milli Gençlik Vakfında aldık”

Kalaycı’nın konuşmasının ardından aday adayları sırasıyla kendilerini teşkilat üyelerine tanıttı. İşte aday adaylarının konuşmaları!

Milletvekili Aday Adayı Ahmet Adıyaman:

“Daha önce Milli Görüş teşkilatlarında görev yaptım. Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Saadet Partisi teşkilatlarında görev yaptım. Siyasi ahlakımızı Milli Gençlik Vakfında aldık.2015’de de AK Parti saflarına geçtik. Burada dava çalışmalarımız devam ediyor. Bugün burada ise aday adayı olarak karşınızdayım. Tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”

Bensiz: “Bizim için halkın istekleri önemlidir”

Milletvekili Aday Adayı Ahmet Bensiz:

“Bizim siyaset anlayışımızda asla ben olmayacak. Çirkinlikle ben yaptım ben ettim olmayacak. Teşkilatımızla beraber biz yaptık biz ettik olacak. İstişarelerimizi yapacağız ondan sonra öncelikle Bartın sonrada memleketimiz için yapılacak şeyleri hep beraber yerine getireceğiz. Bizim siyaset anlayışımızda siyaset, demokrasi ve halkın istekleri önemlidir. Biz halkın istekleri doğrultusunda siyaseti yönlendireceğiz. Değerli dostlarım sizden istirhamım şu karar verirken temayülde oy kullanırken bir Meclis çalışmalarında Bartın’a ne kadar katkı sunabilir ikincisi ise iki sıfır hedefimize ne kadar katkı verebilir bunları düşünerek karar verin.”

Ulukaya: “AK Parti’nin gönül neferiyim”

Milletvekili Aday Adayı Aydın Ulukaya:

“ 24 Haziran seçimleri ülkemiz, milletimiz ve özellikle Bartın’ımıza hayırlar getirmesini diliyorum. Biz çocukluğumuzdan bu yana Milli Görüş camiasında yetişmiş her kademesinde görev almış birisiyim. 2001 yılında AK Parti’nin kurulması ile beraber AK Parti’nin gönüllü neferlerinden biri olarak hizmet etmekteyim.”

Özkan: “Bu seçimde Bartın’da tarih yazacağız”

Milletvekili Aday Adayı Emiz Özkan:

“18 yaşından beri siyasetin içindeyim. 2004 seçimlerinden bugüne kadar da Bartın’da bütün seçimlerde gerek SKM’lerde bir nefer olarak gerek aday adayı ve aday olarak hep sizlerle birlikte oldum. 24 Haziran Erken Genel Seçimleri için de yaptığım istişareler neticesinde aday adayı olmaya karar verdim. 24 Haziran seçimleri sıradan bir seçim değil. Ben de bu seçimde Cumhurbaşkanımıza destek vermek için sizlerle birlikte köy köy, kapı kapı gezmeye hazırım. Bu davaya gönül veren tüm yol arkadaşlarımızla birlikte 24 Haziran’da Bartın’da tarih yazacağız. İnşallah 24 Haziran’dan sonra AK Parti Genel Merkezi, Bartın’ı konuşacak. Seçim dönemi hepinizin bildiği gibi Ramazan ayına denk geliyor. İşte bu da bizim için büyük bir fırsat ve eğer ben de aday olursam gerekirse hiç uyumadan gece gündüz demeden çalışacağız. Bartın teşkilatının azmini ve kararlılığını gördüğüm için çok mutluyum. İnşallah aday olduğumda da sizlerle beraber, ben demeden, biz diyerek, gönülleri kazanmaya, hiç kimseyi dışlamadan, hiç kimseyi dışarda bırakmadan yol alacağız. Ben buna inanıyorum. Biz sadece bir aday adayı olarak burada değiliz. Aday adayı arkadaşlarımızın hepsi cumhurbaşkanımızın tarafındayız.”

Ustaoğlu: “Bartın’a tarım ve turizm yatırımları yapalım istiyoruz”

Milletvekili Aday Adayı Fahri Ustaoğlu:

“Biz Bartın’ımızın yaşamış olduğu sıkıntıları yakından biliyoruz, neler beklediğini de biliyoruz. Göç veren değil göç alan bir Bartın için çalışmak istiyoruz. Bartın’a organik tarım alanında, turizm alanında yatırımlar yapalım istiyoruz. Devletim yol, okul, baraj gibi yatırımları zaten yapıyor. Biz buraya özel sektörün önünü açarak, onlara finansal destek bularak buraya yatırımlar yapmalarını sağlayalım ve böylelikle Bartın’ımızda işsizliğin önüne geçerek istihdamı arttırarak, kalkınmaya destek verelim. Bununla ilgili olarak da yapabileceğimiz çalışmalarımız var. Dünyadaki finans ve yatırım camiasını çok yakından biliyoruz. Hükümetimiz güçlüdür ve Cumhurbaşkanımızın da bir dünya lideri olduğunu gittiğimiz her yerde görüyoruz. 24 Haziran seçimleri ülkemize,  milletimize hayırlar getirsin. İşsizliğin önüne geçip, yatırımın önünü açabilmek için bize destek vermenizi arzu ediyoruz.”

Manav: “Bu ülkenin Recep Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı var”

Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Manav:

“Biz siyasete gözümüzü AK Parti’de açtık. Recep Tayyip Erdoğan’ı gördük, sevdik, gönül bağı kurduk ve bu günlere kadar geldik. Siyasete burada başladık ve burada da bitiririz. Bu ülkenin Recep Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı var çünkü; O’ndan daha etkin bir lider yok, daha reformist bir lider yok, mazlum coğrafyaların savunucusu olan başka bir lider yok, milletin adamı olan başka bir lider daha yok, gençlere önem veren, seçme ve seçilme yaşını 18’e indiren başka bir lider daha yok, ekonomik istikrarı sağlayan,16 yıldır Türkiye’ye çağ atlatan başka bir lider yok, milli birlik ve beraberlikten söz eden başka birisi yok, azalan dışa bağımlılığı bu ülkeye kazandırmış başka bir isim daha yok, hem içerde hem dışarda terörle etkin mücadele eden başka bir lider yok ve en önemlisi de ‘Dünya 5’ten büyüktür’ deyip dünyadaki bütün mazlum coğrafyaların umudu olmuş başka bir lider daha yok. Biz bunun için Recep Tayyip Erdoğan’ın neferleriyiz, AK Parti’nin neferleriyiz. Aday olup olmamızın da hiçbir önemi yoktur. Aday adayı arkadaşlarımızın hepsi Bartın’ı, AK Parti’yi ve Türkiye’yi temsil edebilecek beceridedir.”

Kulak: “Hepimiz burada yaşıyoruz, Bartın’la dertleneceğiz”

Milletvekili Aday Adayı Mehmet Asım Kulak:

“Temayül yoklamaları sonuçlarının ülkemize, milletimize ve Bartın’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Biliyorsunuz 2002 Genel Seçimlerinde Bartın’dan Milletvekili Adayı olarak seçimlere katıldım. O tarihte AK Parti’nin önlenemez yükselişine Bartın olarak 2-0 katkıda bulunduk. Bu gerçekten Bartın tarihine baktığınız zaman bir rekordur. Çünkü Bartın tarihinde ilk defa bir sağ partiden 2 milletvekili çıkmıştır. Maalesef sonraki genel seçimlerde bu sayı partimiz adına 1’e düştü. Bunun nedenlerinin araştırılması lazım. Çok kısa sürede belki tahlilini yapamayız ama yaşanan süreçlerde bunların araştırmasını yaptık. Seçimlerde 2-0 nasıl yapılır? İl Belediyesi nasıl alınır? Bununla ilgili fikirlerimizi hep birlikte paylaştık. Bizim bir misyonumuz ve ideallerimiz var. AK Parti bu ülkede çok şeyi değiştirdi. Yapılamaz denilenleri yaptı. Bazı insanlar bunlara inanamadı. 16 yıllık AK Parti iktidarında nelerin gerçekleştirildiği, dünya lideri bir ülke olma yolunda nasıl hedefler konulduğuna artık herkes inanır hale geldi. Hepimiz Bartın’da yaşıyoruz ve hepimiz Bartınlıyız. Biz AK Partili insanlar olarak bir takım şeyleri içimizde değerlendirebiliriz. Ama merkezdeki, köylerdeki vatandaşın ne dediğine kulak vermemiz gerekiyor. Seçim sandığına sadece AK Partililer oy atmıyor. Bu ülkenin reşit vatandaşları oy atıyorlar. Bizim AK Parti olarak Bartın’da 2-0’ı almamız AK Parti oylarıyla olmuyor, yetmiyor. Bizim 2-0’ı kazabilmemiz için dışarıdaki, şehirdeki, köydeki velhasıl en ücra köyde yaşayan vatandaşlarımızın siyasi görüşü ne olursa olsun oylarını AK Parti’ye çekmemiz gerekiyor ve bu yönde oylarını kullanmaya teşvik etmemiz gerekiyor. Bu da her gönle hitap eden, herkesle iyi ilişleri olan, her zaman halkın içinde olan, halkın derdiyle dertlenebilen aday profili ile olur. İl Belediye seçimlerinde de aynısı geçerli. Bize AK Parti’ye artı oy kazandırabilecek aday profili gerekiyor. Siyaset halka hizmet etme sanatıdır. Biz halkımızla bir bütün olacağız, dertleriyle dertleneceğiz ve onların sorunlarını hep birlikte aşmaya çalışacağız. Bartın’ın ihtiyaçlarının tespitinde onlardan da yararlanacağız. Hepimiz burada yaşıyoruz, Bartın’la dertleneceğiz. Sorunları çözme noktasında Ankara’da bulunan arkadaşlarımız koşturup Bakanların kapısında yatacaklar. Ben inanıyorum ki aday adayı olan tüm arkadaşlarımız hizmet için yola çıkan arkadaşlarımızdır. Şahsım olarak 32 yıllık siyasi yaşamım boyunca 5 yıl Milletvekili olarak sizlerin temsilcisi oldum. Milletvekilliği dönemimde haftanın 4 gününü Bartın’da 3 gününü ise Ankara’da geçiren bir Milletvekili oldum. İkametimi hiçbir zaman Ankara’ya almadım. Evim hep Bartın oldu çünkü ben Bartın’ın sevdalısıyım. Ben Bartın’ın dertlisiyim. Bartın halkı ile hep iç içe ve hep birlikte yaşıyorum. Bundan sonraki yaşamımda da bu değişmeyecek. Bana tekrar Milletvekilliği nasip olursa yine aynı şekilde olacak çünkü benim yaşam biçimim budur.”  

Yılmaz: “Bizde Bartın’ın bir vekili olmaya adayız”

Milletvekili Aday Adayı Mehmet Yılmaz:

“Aday adayı olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Her biri benim nezdimde bir milletvekilidir. Milletin vekilidir. Bartın’ın vekilidir. Bizde eğer bu göreve gelirsek bizde Bartın’ın bir vekili olmaya adayız. Dolayısıyla buradaki arkadaşlarımızdan hangi birine bu görev verilirse bizde biz de onlarla beraber onların yanında olacağımıza söz veriyorum.”

Köse: “2-0 için Bartın’da çalmadık kapı bırakmayacağım”

Milletvekili Aday Adayı Muhammet Köse:

“Dostlarım beni sosyal medyada fazla görmediklerini söylüyorlar. Evet doğrudur. 41 yaşındayım ve hayatımın tamamına yakını sizlerle iç içe geçti. 20 yıla yakın sizlere hizmetim var. Bunun 5 yılı Bartın’ın çeşitli köylerinde öğretmenlik yaparak kalan 15 yılda Bartın Elektrik Kurumunda çalışarak ve son 8 yılda Bartın’da İl Müdürlüğü yaparak geçti. Beni nerede görürsünüz? Bartın merkezde Şadırvan Caddesinde, Gölbucağı’nda, Ağdacı’da, Esentepe’de, Kozcağız’da, Abdipaşa’da, Hasankadı’da, Amasra’da, Ulus’ta, Kurucaşile’de ve Bartın’ın tüm köylerde görürsünüz. Bugüne kadar sizlerle hep iç içe oldum. Bugün, karar sizin. Bu destanın yazarı bugün sizlersiniz. Bugüne kadar bizler getirdik fakat bu günden sonra bu destanın mührü sizdedir. Bugün niyetinizde bası isimlerle gelmiş olabilirsiniz. Hiç kimsenin etkisi ve tesiri altında kalmadan oyunuzu aslında kendinize verin. Özgür ve hür idarenizle 2 milletvekili ile bizi kim temsil edebilir düşüncesiyle karar vermenizi istiyorum. Önümüzdeki 24 Haziran seçimleri çok önemli. Çünkü bu ülke 15 Temmuz gibi bir badire atlattı. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve milletimizin idaresinde bu atlatıldı. İnşallah ülkemiz bu gibi sıkıntılar yaşamasın. Yaşamaması için 24 Haziran’da Bartın’dan Türkiye’ye en güçlü desteği vermek zorundayız. Bunu nasıl başaracağız? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye için, İl Başkanımız Turhan Kalaycı önderliğinde Bartın için başaracağız. İnanırsak başarırız. Bu defa hedefimiz mutlaka 2 milletvekili. Bunu başarabilecek güçteyiz. Önümüze baktığımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var. Çevreme baktığımda sizler gibi dava arkadaşlarım var. Samimiyetle bu davanın Bartın’da liderliğini yapan İl Başkanımız Turhan Kalaycı var. Bartın göç veren değil Türkiye’ye güç veren şehir olmalı. Biz davamızı bu samimiyetle devam ettireceğiz. Bugün Bartın’ın önümüzdeki dönemde kaderini belirleyecek oyları vereceksiniz. Tüm aday adaylarım çok kıymetli. Her biri ile el ele, kol kola ve gönül gönül olmaya hazır olduğumu bir kez daha belirtmek istiyorum. 2-0 için Bartın’da çalmadık kapı, girmedik gönül ve sıkmadık el bırakmayacağımızın sözünü veriyorum.”

En genç aday adayı Yıldırım: “24 Haziran’dan zaferle çıkacağımıza inanıyorum”

Milletvekili Aday Adayı Murat Yıldırım:

“Ben bir rahmetli madenci oğluyum. İlkokulu köyümde bitirdikten sonra eğitim hayatım için Tekirdağ’a gittim ve daha sonra tekrar Bartın’ımıza döndüm. Türkiye’nin önde gelen firmalarında bölge müdürlüğü görevlerinde bulundum. Yaklaşık 10 yıldır Bartın’da inşaat-emlak ve rehabilitasyon sektörlerinde faaliyet göstermekteyiz. Devlet adamı Devlet Bahçeli ülke için “erken seçim elzemdir” açıklamasında bulundu. Dünya lideri ve bizim liderimiz olan, “dünya 5’ten büyüktür” diyerek, Davos’ta dünyaya meydan okuyarak, Türk halkının ve dünya mazlumlarının yanında olarak kalplerde taht kuran liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bugüne dualarla geldi ve inşallah dualarımızla da bizim ülkemize liderlik yapmaya devam edecek. Bizlerde bir kardeşiniz olarak büyüklerimizle ve gençlerle istişarelerde bulunup aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Bu konuda hepinizden destek bekliyor ve vereceğiniz destekler için şimdiden teşekkür ediyorum. Değerli AK Partililer, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra bir gazeteci kardeşimiz iş yerimize geldi ve bir röportaj yaptık. O gün yaptığım açıklamada 15 Temmuz hain darbe girişiminde ülkemiz Türk insanın feraseti ile ve inancı ile ülkemizin gelecek 100 yılını kurtardığını söylemiştim. 24 Haziran’da hep birlikte kurtardığımız gelecek 100 yılı sağlam temellere oturtmayı oylayacağız. Biz aday olsak da olmasak da bu dava için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.  Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Gelecekte tarih kitapları 2 ayrı tarih yazacak. Bunları lütfen not edin. Bu tarihlerden biri 15 Temmuz biri de 24 Haziran olacak. 24 Haziran’dan zaferle çıkacağımıza inanıyorum.”

Gürüz: “Aday adaylarımıza eşit mesafede yaklaşalım”

Milletvekili Aday Adayı Musa Gürüz:

“Ben de teşkilatın temelinden gelen birisiyim. Bugün burada karşınızda Milletvekili aday adayı olarak bulunmaktayım. Ben hiçbir zaman vitrin adamı olmayı değil, Dava adamı olmayı tercih etmişimdir. Ben sizlerin içinden biri olarak Bartın’ımıza yapılacak yatırımların takipçisi olacağıma ilimizi daha iyi temsil etme konusunda mücadele edeceğimi ve burada yaşayan biri olarak sorunlarınızı gerekli makamlara ileteceğimi emin olmanızı isterim. Milletvekili adayı gösterilirim gösterilmem bu tamamen genel merkezimizin ve Cumhurbaşkanımızın takdirindedir. Aday gösterilmesem dahi bu yolda sizlerle çalışmaya devam edeceğim. Çünkü ben burada yaşamını devam ettiren biriyim. Seçimden seçime değil sürekli sizinle beraberim. Daima teşkilatın içinde olan Bartın Sevdalısı biri olarak davamızın başarılı olması için her zaman katkı veren bir neferi olmayı kendime ilke edindim. Önceki dönem hizmet vermiş sayın vekillerimize Bartın’a verdikleri katkılardan ötürü kendilerine sizlerin huzurunda teşekkür eder yeni seçilecek arkadaşlara başarılar dilerim. Teşkilatlarımızın içinden çıkacak aday arkadaşlar Bartın’ımızın kucaklayan, tanıyan ve sorunlarını bilen arkadaşlarımızın olmasını temenni ederim. Ne yazık ki seçimlerde Sendikalar, Federasyonlar, Dernekler kendi aday adaylarını destekliyorlar . Bizlerde burada yaşayan Bartınlılarız. Seçilmiş mevki makam sahibi arkadaşlar tek taraflı desteklerini dostlarından esirgemiyorlar. Lütfen, tüm aday adaylarımıza eşit mesafede yaklaşalım. Mevki makamlar gelip geçicidir. Asıl olan topluma hizmet etmek ve vatandaşlarımızla beşeri ilişkileriyle siyasette birlik olmayı ekip olmaya ihtiyaç vardır. Özellikle, bugün bizlerin bir arada olmasını sağlayan İl Başkanımız ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum. Her şey Bartın için, Büyük ve güçlü Türkiye için diyor, 24 Haziran yapılacak olan seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor saygılarımı sunuyorum.”

Yelkenci: “Bu çok önemli bir temayül yoklamasıdır”

Milletvekili Aday Adayı Mustafa Yelkenci:

“Ben 1954 Bartın Amasra ilçesine bağlı Göçkündemirci Köyünde doğdum. İlk öğretimi doğduğum köyde daha sonra lise tahsilimi İstanbul’da tamamladım. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Üniversiteyi tamamladıktan sonra ticaret hayatına başladım. Üniversite talebesi iken o zamanlarda merkez sağ partisi olan Adalet Partisi gençlik kollarında siyasete başladım. 12 Eylül 1980’de Adalet Partisi’nin İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı olarak ihtilali karşıladık. Daha sonra Doğru Yol Partisi’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Başkanlığı, 9 sene Fatih İlçe Başkanlığı yaptım. Şu andaki İçişleri Bakanımızla beraber İl Başkanı iken İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu ile beraber Demokrat Parti’nin Genel İdare Kurulu Üyeliği görevi yaptım. 3 kez İstanbul Fatih bölgesinden milletvekili adayı oldum. Bartın’ımızda da bu dördüncü dönem aday oluyorum. Biliyorsunuz ki ben yalnız politika değil Sivil Toplum Örgütlerinde de çok önemli görevler yaptım. Şu anda da Türkiye’nin ihracatının yüzde 10’unu yapan  Kimyevi İhracatçılar birliğinin 12 senedir Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yapmaktayım. 10 sene de plastik sektöründe faaliyet gösterdiğim için Plastik Sanayiciler Derneğinin de Başkanlığını yaptım. Biz doğuştan insanımıza hizmet etme yolunda ömrümüzün sonuna yaklaştık. 1973’te başlayan bu kervan bu gün 64 yaşındayım. En yaşlı adaylarınızdan biriyim. Ben 33 yaşında aday adayı ve aday oldum. Aynı aşk ve sevda ile bugün sizin karşınızdayım ve kendimi siz teşkilat mensuplarına emanet ediyorum. Bugün ki temayülün bazılarının “ehemmiyeti yoktur” demesine aldırmıyorum. Bu çok önemli bir temayül yoklamasıdır. Çok önemli bir tercihtir çünkü vatandaşlarımızın, teşkilatlarımızın tercihidir. Bunun için kendimi siz teşkilat mensuplarına emanet ediyorum.”

Gür: “24 Haziran seçimlerinde de sandıkta bu oyunu bozacağız”

Milletvekili Aday Adayı Müjdat Gür:

“Bu davaya gönül vermiş olan birisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın  kurmuş olduğu Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinde uzun yıllar görev aldım. Türkiye tarihi büyük bir ülke. Biz, geçmişten gelen bu büyük tarihi tecrübelerimizle Suriye’de oynanan oyunları bozmuş bir ülkeyiz. İnşallah 24 Haziran seçimlerinde de sandıkta bu oyunu bozacağız.

Milletvekili Aday Adayı Nurzen Çağdaş

2003 yılından bu yana partimin çeşitli yönetimlerinde görev almış bir dava arkadaşınızım. Yönetimde görev aldığım ve almadığım her dönemde davamın arkasında olup destek veren bir kardeşinizim. Benim bugün burada olmanın yegane sebebi de budur. 2002 seçimlerinden güçlü olarak çıktıktan sonra Türkiye’yi yeniden inşa etmeye başladık. 24 Haziran seçimlerinde bu inşanın hızlı bir şekilde devam etmesi için Cumhurbaşkanımıza mecliste en güçlü desteği vermemiz hayati bir önem taşımaktadır. Çünkü Cumhurbaşkanımızı hiçbir şekilde yenemeyeceğini bilen muhalefet şuanda tüm stratejisini Meclis aritmetiği üzerinde yapmaktadır.  Bu nedenle biz aday adayları olarak nefsimize yenik düşüp sizlerden farklı taleplerde bulunmuş olabiliriz. Ben en objektif kararı vereceğinize inanıyorum.”

Kurtkaya: “AK Parti’min düsturundan çıkmadan çalışmaya devam edeceğim”

Milletvekili Aday Adayı Yasemin Dora Kurtkaya:

“Bartınlı gurbetçi bir ailenin çocuğum. Gurbete alışamayan ve memleket özlemi çeken ailemin dönüş kararı almasıyla cennet memleketimize kesin dönüş yaptık. İyi bir dereceyle Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimyagerlik Bölümünü kazandım. İşte hayatıma yön veren aşamada o saatten itibaren başladı. Hastalık ve yoklukla uğraşan ailemin beni üniversiteye gönderememe durumu oldu. o zaman mekanı cennet olsun Emel Işık hanım beni ve ailemi yanına çağırdı ve onun bursu sayesinde üniversiteyi tamamladım. Emel ablam bendeki zengin olma hayallerini alıp onun yerine mazlumun yanında ihtiyaç sahibinin yanında olma gaye ve gayretini koydu. 2001 yılında Bartın’a dönüş yaptım. 2002 yılında ise AK Parti Kadın Kolları Yerel Yönetimler Başkanı olarak partime hizmet etmeye başladım. Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı ve 3 dönemdir de Kadın Kolları Başkanlığı yapmaktayım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yakinen bir konuşmasını dinledikten sonra dünyanın lideri mazlumun ve ümmetin umudunu bağladığını ve gece gündüz dua ettiği liderimizle partimize, milletimize ve Bartın’ımıza o günden bugüne kadar liderimin ve AK Parti’min düsturundan hiçbir zaman çıkmamak kaydıyla ve ona mahcup olmamak için halen çalışıyorum ve çalışmaya devam edeceğim.”

Arslan: “Bu ulvi davanın bir neferi olmaya devam edeceğiz”

Milletvekili Aday Adayı Yaşar Arslan:

“2002’den bugüne kadar birçok seçim geçirdik ama her seçimde çıtamızı daha yükselttik. Her seçimin kendi içinde çok büyük önemi var. 24 Haziran seçimlerde de siyasi büyüklerimiz teveccüh ederse ve teşkilatlarımız da uygun görürse bu görev bize tebliğ edilirse sıfatımız ve görevimiz ne olursa olsun bu ulvi davanın bir neferi olmaya devam edeceğiz. Bugün yapacağımız temayül yoklamasının teşkilatımıza, Bartın’ımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bütün aday adayı arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.”

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam