Oğuz yine birincilik için koşacak

Milli atlet Turgay Oğuz, Bursa Karacabey Longoz Ormanı Koşusu’nda yine birincilik için koşacak.

Oğuz yine birincilik için koşacak Spor

Bartınlı milli atlet Turgay Oğuz, 12 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olan Bursa Karacabey Longoz Ormanı Koşusu’na hazırlanıyor. Yoğun tempoda çalışmalarını sürdüren Oğuz, hedefini yine birincilik olarak belirledi. Milli atlet Kamil Koç sponsorluğunda koşacak. Oğuz, geçtiğimiz yıl Bursa Karacabey Longoz Ormanı Koşusu’nda birinci olmuştu.

Tek düşünce zirve!

Bartın’ı en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını söyleyen milli atlet Turgay Oğuz, “Atletizme 13 yaşında Zonguldak Stadatletik Kulübünde başladım. Daha sonraki senelerde M.T.A ve Zonguldak Spor gibi kulüplerde Mehmet Terzi, Bayram Şahin, Hasan Saylam, Ali Çelik, Mehmet Çobanoğlu, Cemal Polat gibi milli atletlerle uzun seneler aynı kulüplerde koştuktan sonra Ereğli Armutçuk Spor kulübüne ve oradan da Karadeniz Ereğli Erdemir Spor’da uzun seneler maraton koştum. 2000 yılında Bartın’a yerleştim. 17 senedir Bartın adına her gittiğim yarıştan ilk 3’e girerek hem Bartın’ıma hem de bana destek olan sponsorlarıma şampiyonluklar yaşattım. 2018 yılında da ilk gittiğim Uluslararası Bursa Osmangazi Tarihi Kent Koşusunda ikincilik kürsüsüne çıktım. 12 Mayıs tarihindeki Bursa Longoz Ormanı Koşusunda yine birincilik için koşacağım. 

2018 yılında Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü lisansı ile koşuyorum. Kamil Koç Otobüs Firması Sahibi Mesut Güler Bey’e ve uluslararası maratonlarda başarımı en iyi şekilde duyuran Bartın medyasına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam