Dernekten çocuklar için bisiklet kampanyası!

Bartın Yardımeli Derneği ihtiyaç sahibi çocuklar için bisiklet kampanyası başlattı. “Çocukları Sevindirelim Bisiklet Kampanyası" ile sıfır ve ikinci el atıl durumdaki bisikletler toplanıp yenilenerek ihtiyaç sahibi çocuklarla buluşturulacak.

Dernekten çocuklar için bisiklet kampanyası! Güncel

Bartın Yardımeli Derneği ihtiyaç sahibi çocuklar için bisiklet kampanyası başlattı. Bartın Yardımeli Derneği  İl Temsilcisi Özcan Yüzlü "Çocukları Sevindirelim” sloganıyla düzenlenen kampanyayla ilgili “Yardımeli Bartın Temsilciliğinin başlattığı "Çocukları Sevindirelim Bisiklet Kampanyası" ile sıfır ve ikinci el atıl durumdaki bisikletler toplanıp yenilenerek ihtiyaç sahibi çocuklarla buluşturulacaktır. Her çocuğu mutlu etmenin yanında sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından biri olan "hareketlilik" kavramını bisiklet aracılığıyla toplumun her kesimine yaymak amaçlarımızdan biridir. Atalarımızın ifadesiyle "İşleyen demir pas tutmaz." düsturundan hareketle gençlerin ruh ve beden yapısının geliştirilmesinde bisiklet önemli bir etmendir. Günümüzde mekanize olmuş toplumsal yaşam, hareketi azaltarak harcamamız gereken enerjiyi vücutta saklı tutmakta bu da vücut dengesini olumsuz yönde etkilemektedir” dedi.

“Hayat paylaştıkça güzeldir”

Bartın’da 5 bin civarında atıl durumda bisiklet olduğunu ifade eden Yüzlü, “ Harekette bereket vardır diyerek çocukluk çağında kazanılan iyi alışkanlıkları tüm yaşamımızın bir parçası haline getirmek yetişkinlik çağında da fiziksel aktivitelerin gündelik hayatın bir parçası olmasını sağlayacaktır. Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk Projesi'nin araştırmasına göre ülkemizde hanelerin yüzde 28'inde bisiklet var. Bu hanelerin yüzde 36'sında hiç kullanılmayan en az bir bisiklet bulunuyor. Yaklaşık 55 bin hane sayısı bulunan Bartın'da bu orana göre 5 bin civarında atıl durumda bisiklet mevcut. Biz bu atıl durumdaki bisikletlere talibiz. Sevgili Bartınlılardan isteğimiz bu kampanyaya destek vermeleri ve bir çocuğu da onların sevindirmesidir. Desteklerinizi bekliyoruz. Çünkü hayat paylaştıkça güzeldir” şeklinde konuştu.

Bartın Yardımeli Derneği  tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırılmak üzere kampanyaya destek olmak isteyen vatandaşlar Derneğin İl Temsilcisi Özcan Yüzlü’ye  05059106716 nolu telefondan ulaşabilirler.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam