TOKİ Köprüsü ihalesi için geri sayın başladı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 7 Mayıs Pazartesi günü ihalesi gerçekleştirilecek olan Bartın Şehir Köprüsü (TOKİ Köprüsü)’nün 130 Metre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde inşa edileceğini ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayacaklarını söyledi.

TOKİ Köprüsü ihalesi için geri sayın başladı Güncel

Bartın için çok büyük bir ihtiyaç olan ve şehir içi ulaşımı rahatlatacak ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayacak 7 Mayıs’ta yapım ihalesi gerçekleşecek olan TOKİ köprüsünün 130 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde karayolu teknik şartnamesine uygun olarak yapılacağını belirten Milletvekili Tunç, köprü inşaatının 1,5 yılda tamamlanacağını söyledi.

İhale pazartesi günü

Bartın’da uzun bir süredir gündemde bulunan Milletvekili Tunç’un girişimleri ile 2011 yılında Kalkınma Bakanlığından 2,5 milyon lira ödeneğin aktarılmasına rağmen koruma amaçlı imar planı yapılamamış olması nedeniyle ihalesi gerçekleştirilemeyen TOKİ köprüsü ile ilgili müjdeyi Milletvekili Yılmaz Tunç geçtiğimiz haftalarda vermişti.  Tunç, TOKİ köprüsü yapım ihalesinin DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce 7 Mayıs 2018 tarihinde Kastamonu’da gerçekleştirileceğini belirterek, ihale sürecinin kesinleşmesinin ardından yapımına başlanacağını, gerekli ödeneklerin ayrıldığını söyledi.

Emekli konutları Dallıca Köyüne inşa edilecek

Bartın Irmağı üzerinde Sanayi sitesi ile Dallıca köyü arasına inşa edilecek olan TOKİ Köprüsünün altından tekne geçişlerine uygun bir şekilde inşa edileceğini belirten Milletvekili Tunç, Bartın şehir merkezi ile TOKİ konutlarının bulunduğu Hürriyet Mahallesi, Orduyeri Mahallesi, Dallıca köyü ve civar köylere ulaşımı kolaylaştıracak önemli bir  projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Tunç, Dallıca köyünde inşa edilecek olan TOKİ emekli konutlarının da ulaşım sorununun kalmayacağını belirtti.

Milletvekili Tunç, 2011 yılında Bartın İl Özel İdaresine aktarılan 2,5 milyon lira ödeneğin de, Sanayi Sitesinin altına inşa edilecek olan TOKİ köprüsünün Dallıca köyü ve TOKİ konutlarının bulunduğu Hürriyet Mahallesi için yapılacak olan TOKİ-2 köprüsü ve bağlantı yolu için harcanacağını sözlerine ekledi.    

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam