Yıldırım: “Büyük projelerle geleceğiz”

24 Haziran erken seçimlerinde AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olduktan sonra bütün dikkatleri üzerine çeken Murat Yıldırım, Bartın’daki Ulusal ve Yerel basın kuruluşlarında çalışan gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar girdiği bütün seçimlerden zaferle çıktığını ifade eden Yıldırım, “AK Parti 15 yılda Bartın’a çok güçlü kazanımlar kazandırdı. Bartın’a yapabilecekler yapıldı. Tabi ki yeter mi? Yetmez. Çok daha büyük projelerle geleceğiz. Bartın kazanacak” dedi.

Yıldırım: “Büyük projelerle geleceğiz” Güncel

Hafta sonu gerçekleştirilecek temayül yoklamaları öncesinde ilçe ve beldelerdeki teşkilat üyelerine tek tek ziyaret eden AK Parti Milletvekili Aday Adayı Murat Yıldırım, kahvaltıda Bartın’daki basın mensupları ile bir araya gelerek, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Yıldırım kahvaltı sonrasında basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. AK Partinin kurulduğu günden bu yana bütün seçimlerde galibiyetle çıktığını hatırlatan Murat Yıldırım, “AK Parti kurulduğundan bu yana 12 seçimden zaferle çıkmayı başardı. İnşallah önümüzde 24 Haziranda tekrar genel seçimler var. Bizde bu seçimlerde Murat Yıldırım olarak AK Parti’den aday adayıyım. Siz değerli basın mensupları ile yaklaşık 10 yıldır il teşkilatı başkan yardımcılığı, il yönetim kurulu üyeliği yaptığım için her seçimde beraber gezdik beraberdik. Bu kez de inşallah sizler ve Bartın’daki vatandaşlarımızın desteği ile AK Parti’den milletvekilliğine aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Bu anlamda da bugün sizlerle bir araya gelmek istedik. Katıldığınız için teşekkür ediyorum. İnşallah AK Parti girmiş olduğu bütün seçimlerden zaferle çıktığı gibi bu seçimden de zaferle çıkacaktır. 24 Haziran’da Türk milleti ferasetiyle ve iman dolu göğsüyle yine AK Parti’yi zaferle seçimlerden çıkaracaktır. Buna canı gönülden inanıyoruz. Çünkü 24 Haziran seçimleri çok önemli bir seçim. Bu seçimde Türkiye’mizin, vatanımızın önümüzdeki yüz yılının sağlam temellere oturtulması oylanacak. Türk halkı bunu oylayacak.  Türk halkı Cumhurbaşkanımızın kurmuş olduğu milli ittifak hükümeti bu seçimlerden zaferle ayrılacaktır ”dedi. 

“Şahsıma çok büyük teveccüh var”

AK Partiden Milletvekili Aday Adayı olduktan sonra bir çok yerden tebrik telefonu aldığını belirten Murat Yıldırım, “Her seçimde bölgelerimizi geziyoruz. Yine bayramlarda olsun hafta sonları olsun AK Parti Bartın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç ile köylerimizi ziyaret ederdik o yüzden bir yabancılaşma yok. Herkes bizleri samimiyetle ve içten karşıladı. Çünkü içlerinden biriyim. Sürekli beraber oldukları Bartın’a geldiklerinde Yukarı Çarşı’da uğrayıp çay içtikleri sohbet ettikleri telefonla çok rahat bir şekilde ulaşabildikleri biriyim. Yine teşkilatlarda görev yapan birinin bu kez karşılarında aday adayı olarak çıktıklarını görünce çok mutlu olduklarını ve bu anlamda bu seçimlerde o oranlarının artacaklarını ifade ettiler.  Çok teveccüh var samimi bir karşılama var. Bu da bizleri çok memnun etti” ifadelerinde bulundu.

“Memleketimizin sorunlarını hep beraber çözeceğiz”

Hükümetin seçim öncesi verdiği müjdelerden de bahseden Yıldırım, “AK Parti hükümeti sizin de bildiğiniz üzere sorunlara çözüm üreten bir parti. Zaten sorunlara çözüm ürettiği içinde vatandaşımız AK Parti’ye teveccüh göstermiştir. Bu imar affı da bizim sürekli önümüze gelen bir konuydu. İnşaat ve emlak sektöründe olduğumuz için. Konutlar zamanında bizden önceki dönemlerde yapılmış iskanlandırılmamış, mülkiyetleri verilmemiş, bazı usulsüzlükler olmuş. Bunlarla ilgili af getirildi ve vatandaşımız da rahatladı. Evini satmaya geliyordu vatandaşa kredi kullanılmıyordu, mülkiyet tapusu yaptırılamıyordu, binanın eksikleri vardı giderilemiyordu. Bu anlamda AK Parti her soruna çözüm ürettiği gibi buna da çözüm üretti. Vatandaşımızın eli rahatları evinin değeri yüzde 30-40 oranında prim yaptı. Ev yani tamamen tapusuyla kendinin olmuş oldu. Türkiye’de büyük bir sorun yine AK Parti tarafından çözülmüş oldu. Bu anlamda bizler yine sorunları çözmeye devam edeceğiz. Bu konuda söz veriyoruz. Ülkemizin, memleketimizin sorunlarını hep beraber çözeceğiz ”dedi.

  “Hükümetimizden emeklilerimize bayram ikramiyesi”

Yıldırım, emeklilere yönelik bayramlarda verilecek ikramiye konusuna da değinerek, “Emeklilere verilen ikramiyeyle ilgili olarak ise emekliler bu konuyu mutlu karşıladılar. Çünkü bizim için bayramlar çok önemli. Bayramlarda biliyorsunuz yaşlılarımızı ziyaret ederiz bundan mutluluk duyarlar. Bu anlamda ikramiyenin bayramlarda verilmesi onları daha da mutlu etti. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız içimizden insanlar. Kimin ne derdi  var biliyorlar. Bildikleri içinde insanların sorunlarına çözüm üretiyorlar. Çözüm ürettikleri içinde vatandaşlarımız bizlere oy veriyorlar oy vermeye devam edeceklerine inanıyorum”  Şeklinde konuştu.

“Büyük projelerle geleceğiz”

Murat Yıldırım konuşmasının sonunda AK Parti’nin hedeflerini de açıkladı. Yıldırım şunları söyledi.

“AK Parti 15 yılda Bartın’a çok güçlü kazanımlar kazandırdı. Bu konuda milletvekilliği yapan büyüklerimize çok teşekkür ederim.  Son dönemde özellikle AK Parti Bartın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç çok büyük bir çaba sarf etti. Her seçimde beraberdik. Seçimlerden sonrada çok çalıştı. Bu anlamda Bartın’a yapabilecekler yapıldı tabi ki yeter mi yetmez diyoruz biz. Yetmediğini de göstereceğiz. Çok daha büyük projelerle geleceğiz. Biliyorsunuz milli mutabakat sağlandı. Bu mutabakatla Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın’la da birlik ve beraberlik içerisinde Bartın’da ortak paydada buluşup çalışacağımıza inanıyorum. Bu anlamda da Bartın kazanacak.”

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam