Çağdaş’tan aday adaylığı başvurusu

2009-2012 yılları arasında AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Nurzen Çağdaş 24 Haziran genel seçimleri için Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulundu. Çağdaş’ın başvuru dosyasını İl Başkanı Turhan Kalaycı teslim aldı.

Çağdaş’tan aday adaylığı başvurusu Güncel

Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunan Nurzen Çağdaş’ın başvuru dosyasını İl Başkanı Turhan Kalaycı teslim alırken birçok AK Partili isimde salonda hazır bulunarak Çağdaş’a destek oldular. İl Başkanı Turhan Kalaycı Çağdaş’ın aday adaylığı başvurusunda bulunduğu toplantıda yaptığı konuşmada, “Burada öncelikle gençlerin çok olmasından dolayı şunu hatırlatmak istiyorum. 15 yaşındaki bir genç 16 yıllık AK Pati iktidarı ile şu anda 30-31 yaşlarında. Bu gencimiz AK Parti iktidara gelmeden evvelki Türkiye’nin durumunu bilmeyebilir. 2001 yılında Türkiye iflas etmiş, emeklinin memurun parasını ödeyemez durumda olan hastane kuyruklarında çile çeken eczane kuyrukları, maaş kuyrukları ve IMF’nin kapısında dilenen bir Türkiye vardı. Türkiye’de AK Parti iktidarı ile büyük bir devrim yapıldı. Bu hizmetler yeterli mi asla değildir. Gerçekten 24 Haziran 2018 seçimleri çok önemlidir. Seçimler inşallah Türkiye için bir şahlanma dönemi olacaktır. Şu anda dirildik, ayaklarımızın üzerine bastık, özgüvenimiz geldi. Artık sahadayız oyun kuruyoruz oyun bozuyoruz. Gerçekten 2001 yılında bu Türkiye’yi hayal etmek mümkün değildi. 24 Haziran da inşallah 10 sene sonra şu anda hayal edemediklerimizi normal bir şekilde konuşuyor olacağız.”dedi.

Çağdaş: “Sizlerin sesi olmaya talibim”

Nurzen Çağdaş ise konuşmasında, “Siyasi hayatım 2003 yılında AK Parti’ye üye olmamla başladı. Aslında 2002 yılında kuruluş çalışmalarında da vardım ama üyeliğim 2003 yılında olmuş. Onun ardından 2004 yılında yerel seçimlerde Belediye Meclis üyesi adayı olarak partime dstek verdim. 2009-2012 yılları arasında Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttüm. 24 Haziran seçimleri ülkemiz ve partimiz için çok büyük bir önem arz ediyor. 2002 seçimleri kadar önemli benim gözümde. 5 genel, 3 yerel ve 3 referandumda milletimiz partimizin her zaman yanında oldu. 24 Haziran seçimlerinde Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en az %60 oy alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçileceğinden hiç bir şüphem yok. Bizim de parti olarak Cumhurbaşkanımızın aldığı oy oranıyla orantılı olarak milletvekili sayımızı yükseltmemiz ve meclisimizin daha rahat çalışması ve Cumhurbaşkanımızın ülkemiz adına yapacağı çalışmaların daha hızlı sonuç vermesi için milletvekili sayımızı arttırarak yüksek bir oy oranıyla buradan iki milletvekilini inşallah meclise göndermemiz gerekiyor. Omuzlarımızdaki yük büyük. Biz halkımızdan aldığımız destekle bunu başararak ülkemiz üzerinde oynanan oyunları el birliği ile bozacağız. Sizlerin sesi olmaya talibim” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam