Yurtbay, Berat Kandilini kutladı

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, bir mesaj yayımlayarak Bartınlıların ve tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutladı.

Yurtbay, Berat Kandilini kutladı Güncel

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, bir mesaj yayımlayarak Bartınlıların ve tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutladı. Yurtbay mesajında şunları söyledi:

 “Bu mübarek geceler kardeşlik bağlarımızı güçlendirmek için bize sunulmuş birer ilahi fırsattır. Bu müstesna gecede yapacağımız dua ve ibadetler sevgi ve kardeşliğimizi pekiştirsin. Ayrılıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakalım. Bir olalım diri olalım. Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen karanlık oyunları bozalım. Biz aynı milletin evlatları, aynı bahçenin çiçekleriyiz. Farklılıklarımızı ayrılık nedeni değil, zenginlik unsuru olarak görmeliyiz. Peygamber efendimizin güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almalı, insanlığın kurtuluş reçetesi olan ilahi prensiplerini hayatımıza hâkim kılmak için çalışmalıyız. Bugün ırkçı emperyalizmin esareti altında, kan ve gözyaşına boğulmuş insanlığın kurtuluşu ancak O’nun rehberliği ile mümkün olacaktır.

“Kavganın yerine kardeşliği hakim kılmalıyız”

Âlemlerin O’nun yüzü suyu hürmetine yaratıldığını ve böyle bir peygamberin ümmeti olmanın bir insanın sahip olabileceği en büyük şeref olduğunu unutmamalıyız. Müslüman olma şerefi aynı oranda vebal ve sorumluluk gerektirir. Kendimizi kurtarmak yetmez. Bir Müslüman olarak bütün insanlığı kurtarmakla mükellefiz. Huzur, barış, refah ve adalet dolu bir saadet dünyasını kurmakla yükümlüyüz. Hayra motor şerre fren olmalıyız. Yanlışın yerine doğruyu, çirkinin yerine güzeli, kötünün yerine iyiyi, sömürünün yerine adaleti, kaosun yerine huzuru, kavganın yerine kardeşliği hakim kılmak için gece gündüz çalışmalıyız. 

“Günahlarımızın affı için dua edelim”
 

Bu mübarek gecelerde Cenab-ı Hakk af ve mağfiret kapılarını ardına kadar açmaktadır. Bu gece günahlarımızın affı için dua edelim. Bu gece O’na layık bir ümmet olabilmek için dua edelim. Cenab-ı Hakk’ın bizlere, İslam âleminin birlik ve beraberliğini sağlayacak şuur ve gücü vermesi için dua edelim. Dünyanın bütün mazlum ve mağdurlarının kurtuluşu için dua edelim. Güçlünün değil haklının hâkim olduğu bir dünya için dua edelim. Bu temenniler ile milletimizin ve İslam âleminin mübarek Berat kandilini kutluyorum.”

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam