AK PARTİ’DE ADAY ADAYLARI BAŞVURULARINI YAPTI

AK Parti’de 24 Haziran erken seçimleri için milletvekili aday adayları başvurularını hafta sonu gerçekleştirdi. Başvurular AK Parti İl Başkanlığına yapılırken ilk başvuruyu AK Parti Eski İl Yönetimi Üyesi Murat Yıldırım yaptı. Yıldırım’ın ardından sırayla Fahri Ustaoğlu, Emin Özkan, Eski İl Başkanı Yaşar Arslan, Eski Bartın Milletvekili Mehmet Asım Kulak, Eski İl Başkanı Hüseyin Manav, Mustafa Yelkenci, Ahmet Bensiz, Muhammet Köse, Musa Gürüz, Mehmet Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve Müjdat Gür başvuru yapan isimler arasında yer aldı. Böylece 13 isim AK Parti’ye milletvekilliği aday adaylığı için başvurmuş oldu.

AK PARTİ’DE ADAY ADAYLARI BAŞVURULARINI YAPTI Güncel

İşte başvuru yapan 13 isim!

AK Parti İl Başkanlığında yapılan başvuru törenine AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı başta olmak üzere Merkez İlçe Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz, İl Genel Meclisi Üyesi Kenan Dursun, İl Genel Meclisi Üyeleri, il yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. AK Parti Eski İl Yönetimi Üyesi Murat Yıldırım aday adaylığını başvurusunu oğlu ve eşiyle birlikte yaptı. Başkan Kalaycı Yıldırım’ın başvurusunu kabul etmeden önce yaptığı konuşmada “Öncelikle 24 Haziran 2018 seçimlerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Türkiye’mize Bartın’ımıza ve partimize hayırlı olsun inşallah. Cumhuriyetimiz kuruldu. Çok çeşitli badireler atlattı. Bugünlere gelirken vatanımızın öz evlatlarını idam ve mahkum etti. Ülkemizim gelişmesini çeşitli entrikalarla engellediler ve 2001 yılında bitmiş iflas etmiş emeklisinin ve memurunun aylığını ödeyemez duruma düşmüş 2001 yılından AK Parti iktidarıyla dirilişe geçmiş demokratikleşmesini ve gelişmesini tamamlamaya çalışmış tabi AK Parti iktidarını da rahat bırakmamışlardır. Bizlerde 16 yıllık süreçte çeşitli entrikalarla ve ihanetlerle karşılaştık. Dirileşe geçtik. Bugün burada dünyada bende varım diyen sahada top oynayan tribünlerde olmayan bir Türkiye vardır. Dirilişe geçmiştir ve ayaklarının üzerine iyice basmıştır. Özgüvenini iyice kazanmıştır. 24 Haziran 2018 seçimleri şahlanma dönemine girecektir. Şahlanma döneminin başlangıcı olacaktır. Bu dönemde bizlere düşen görev partimizin yanında yer almak ülkemize memleketimize hizmet sunmaktır. Bu vesileyle partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan değerli arkadaşım Murat Yıldırım 24 Haziran 2018 milletvekilliği seçimlerinde aday adalığı için bize başvurmuştur. Ben kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Yıldırım: “Biz bu davaya gönül verdik”

Murat Yıldırım ise başvurusunu Kalaycı’ya teslim ederken “Bu kutsal günde bizde buraya AK Parti’ye 10 yıldır hizmet eden bir kardeşiniz olarak 24 Haziran 2018 seçimlerinde aday adayı olmak için başvuru yapmak üzere geldik. Devlet adamı Sayın Devler Bahçeli ülkenin istikbali için seçim elzemdir açıklamasından sonra dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimlerinin startını verdi. Bu seçimler memleketimiz ve ülkemiz için elzemdir.  Ülkemiz 15 Temmuz gecesinde Türk milletimi ferasetiyle ve iman dolu göğsüyle gelecekteki 100 yılını kurtardı. 24 Haziran seçimlerinde de bu kurtarılmış olan 100 yılı temellerini sağlam atmak üzere yine Türk halkı iman dolu göğsüyle ve ferasetiyle cumhur ittifakını kuracaktır. Ben buna canı gönülden inanıyorum. Yüzde 60’ın üzerinde oylayarak cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan devletin başına başkan olacaktır. Ve gelecek 100 yılımızı hainlerden ülkeye ihanet edenlerden ülkeye karşı kin besleyenlerden kurtarmaya devam edecek ve sağlam temeller üzerinde ülkemiz gelecek yüzyıllara gelişerek kalkınarak büyümesine devam edecektir. Biz bu davaya gönül verdik. Aday olsak ta olmasak ta yine AK Parti adına gecemizi gündüzümüze kadarız ve belirttim gibi bu seçimlerde Allah’ın izni ver yardımıyla yüzde 60’ın üzerinde oy alacağımıza inanıyorum. Bizim kafamız ve gönlümüz rahat. Çıktığımız bu davada yolun nereye gittiğini çok iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ustaoğlu: “Milletimizin peşinden koşacağız”

Murat Yıldırım’ın ardından Fahri Ustaoğlu başvurusunu yaptı. Ustaoğlu başvurusunu yaparken “Ülkemiz çok zor dönemlerden geçiyor. Bu süreçte milletimizim peşinden koşacağımızın sözünü veriyorum. Açıkça söylemem gerekir ki bu süreçte peşime takıl demek yerine milletin peşinden koşacak insanlara ihtiyaç var. Bizde milletimizin peşinden koşacağız.  Partimize bu kadar yoğun milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yine her zamanki gibi AK Parti’nin Türkiye’nin umudu olduğunu göstermektedir. Türkiye’nin önünü kesen en büyük engellerden biri belki cumhuriyet tarihin en ağır imtihanlarından biri FETÖ meselesidir. FETÖ meselesi bizim dinimizi, inancımızı, imanımızı kullanarak milletimizin önünü kesmeye ve kardeşkanı dökmeye kalkmıştır. Kardeşkanı dökmek için de sivil halkımızın önüne silahlarla yürütmekten asla çekinmemişlerdir. Biz yapacağımız çalışmalarla Allah nasip ederse Türkiye’nin gelişimine Türkiye’nin düşmanlarına karşı birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bütün arkadaşlarımız bizim umudumuzdur. Onlarla birlikte çalışmaktan bizde büyük onur ve gurur duyacağız” ifadelerinde bulundu.

Özkan: “2-0 için büyük bir gayretle uğraşacağız”

Fahri Ustaoğlu’nun ardından ise Emin Özkan aday adaylığı başvurunda bulundu. Aday adaylığı başvurusunu Turhan Kalaycı’ya teslim eden Özkan “24 Haziran’da Türkiye’de yepyeni bir sisteme geçilecek. İnşallah bu dönemde Bartın’a hizmet etmek için yola çıktım. Daha önceki seçim dönemlerinde Bartın’da teşkilatlarımızla birlikte çalışmalar yaptık. Belediye başkanı adayı olarak sizlerin huzurundaydım. Bu dönemde Bartın’daki teşkilat mensuplarımızla çok ciddi çalışmalar yaparak 6 bin 500 evi tek tek ziyaret etti. Gezdik çalıştık çabaladık. Elimizden gelen gayreti gösterdik. Ama nasip olmadı. İnşallah önümüzdeki dönemde şuandaki teşkilat mensuplarımızla beraber Bartın’ımızda güzel bir çalışma yaparak AK Parti’nin 2-0 milletvekili almasını sağlayacak sonuca ulaşmak için yine büyük bir gayretle uğraşacağız. Bu da yetmez. Bence en önemlisi Cumhurbaşkanımızın çok yüksek bir oya ulaşması için elimizden gelen gayreti yine göstereceğiz. Bunu yapacak düzeyde teşkilatımız var. İnşallah tüm teşkilatlarımızla birlikte güzel bir çalışma yaparız” dedi.

Arslan: “Ben bu teşkilatın bir gönül eriyim”

Emin Özkan’ın ardından Eski İl Başkanı Yaşar Arslan aday adaylığı başvurusunda bulundu. Yaşar Arslan başvuru esnasında partililere “Bugün yoğun bir aday adaylığı müracaatı var. İnşallah Bartın’ımız için ülkemiz için tüm insanlık için hayırlısı olur. Ben bu teşkilatın bir gönül eriyim. Biz her zaman partimizin bir üyesi, bir eri olmaya devam ettik, devam da edeceğiz. Ülkemiz çok zorlu bir dönemeçten geçiyor. Bunu hep beraber yaşıyoruz. 28 Şubat’ta derin güçler devreye girdi. 15 Temmuz’da bu ülkeye ihanet eden FETÖ o zaman da aktif rol aldı. Her seçim çok çok önemli. Bunu her zaman ifade ediyoruz. Sayın Başkanımız ve teşkilatımız bize ne görev verirse her zaman yapmaya devam edeceğiz. Bunun için biz her göreve hazırız. Allah nasip ederse inşallah hep birlikte Bartın’ımıza hizmet için hep birlikte çalışacağız. Bu seçime milli ittifak olarak gireceğiz. Güzel bir seçim süreci yaşayacağız. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde burada genel merkezimizi de mutlu edecek bir sonuç elde edeceğimize canı gönülden inanıyorum. Yine her zaman olduğu gibi birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İnşallah bu yeni dönemde de görev alacak adaylarımızı önümüze katarak hep Bartın’ımız için hem ülkemiz hem de milletimiz için hem İslam coğrafyası için hep birlikte mücadele verip çalışacağız” şeklinde konuştu.

Kalaycı: “Bu seçimde Türkiye Cumhuriyeti Başkanını seçecektir”

Arslan’ın ardından 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak aday adaylığı başvuruda bulundu. Kulak başvuruda bulunmadan önce partililere yeniden hitap eden Kalaycı şöyle konuştu:

 

“24 Haziran 2018 seçimleri sadece Türkiye’nin seçimleri değil yeryüzündeki tüm mağdur ve mazlumlarında seçimleridir. Bu seçimde Türkiye Cumhuriyeti Başkanını seçecektir. Başkanını seçtikten sonra da milletvekilleriyle beraber seçime gidecek, milletvekillerini seçecektir.”

Kulak: “Seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum”

Asım Kulak ise şu ifadelerde bulundu:

“24 Haziran 2018 seçimlerinin öncelikle ülkemize ve milletimize ve dünya üzerinde yaşayan tüm kardeşlerimize ve Müslüman alemine hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti kurulduğu günden itibaren bu partiye gönül vermiş, bu partinin davasını kendine dava edinmiş dert edinmiş bir kardeşiniz olarak 32 yıllık siyaset hayatımda  en güzel günlerimin geçtiği en güzel çalışma ortamı bulduğum AK Parti 3 Kasım 2002 seçimleri öncesi beni Bartın’ının milletvekili adayı olarak milletimi gösterdi. Bu benim için gerçekten unutulmayacak bir onur ve gururdur. Bartın tarihine inanıyorum ki AK Parti’nin ilk milletvekili olarak altın harflerle yazıldığımı düşünüyorum. Burada ilk günden itibaren birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız var. 32 yıl az bir süreç değil.

Siyasetten her kademede görev alan bir kardeşinizim”

Yeryüzünde maddiyatla belki her şey satın alınabilir. Ama satın alınamayacak bir şey var. O da yaşanan tecrübelerdir. Bu tecrübe her işte olduğu gibi ülke yönetiminde parti kademelerinde sosyal yaşamda ticari yaşamda velhasıl hayatın döneminde çok önemlidir. Önümüzde seçimler olduğu için biz bugün bu yönüyle ilgileniyoruz. Siyasetten her kademede görev alan bir kardeşinizim. Milletvekili olarak ta görevlendirildim. O günden sonraki süreçte halkımızın, Bartın’ın hizmetinde oldum. Hatırlayanız ilk günlerde en zor dönemleri yaşadık. Tabiri caize kas tamtakırdık. IMF’ye olan borçları da biliyorsunuz. İşçisine memuruna maaş ödeyemeyecek durumdaydı bu ülke. 3 Kasım 2002 seçimleriyle o dönemde yaşanan tüm olumsuzlara AK Parti iktidarıyla bir son verdik. Bu gerçekten çok önemlidir. Bu dönemleri unutmamamız gerekiyor. Çünkü bizler millet olarak çok duygusal insanlarız. Günümüzü yaşıyoruz. Yarınımızı düşünüyoruz.  Ama dünümüzü unutmamamız lazım.

“AK Parti tek başına 16 yıldır iktidarda”

Biz bunları anlatırken o dönemlerde maalesef belli kesimlerin hışmına uğruyorduk. Ama artık 16 yıldır AK Partim tek başına iktidar. Ve her seçimde oyunu arttırarak iktidara geliyor. Yaşadığımız atmosfere baktığımızda karşısında iktidar alternatifi olacak bir parti bulunmuyor. Birileri bir şeylerin peşinde. Bunlar her dönem olacaktır. Ama banim milletin öyle bir izleyici öyle bir karar vericidir ki iki cihan bir araya gelse bunlar bir araya gelemez bir arada oturamaz fikir birliğinde bulunamaz denilen bir araya geliyor. Çünkü karşılarında güçlü bir iktidar var. Bunun farklı entrikalarla önünü keselim diye çalışmalar yapıyorlar. Hatırlayın cumhurbaşkanımızı bile seçtirmemişlerdi. Bundan sonraki süreci hep birlikte yaşadık. Partimizde aday adayı olacak arkadaşlarımızı öncelikle kutluyorum ve diğer partilerdeki adaylara da seçimlerde başarılar diliyorum.

 

“Bartın’da 2-0 milletvekilliğini de il belediyesini almaya da potansiyelimiz var”

2007 seçimleri de dahil olmak üzere o günden bugüne kadar partimin her faaliyetinde olmaya gayret ettim. Bunu gönülden yaptım. Bizim Bartın’da bu seçimi 2-0 yapmaya potansiyelimiz var. İl Belediyesini almaya da potansiyelimiz var. Fakat oyunu kuralına göre oynayamıyoruz. İçerden bize her şey şirin görünebilir fakat dışarıdaki yansımalar çok farklıdır. Toplumun değişik kesimleriyle mutlaka sizler de görüşüyorsunuzdur. Bizim AK Parti’ye oy verenlerin dışında AK Partili olmayıp adaylarımızı tercih eden insanları da yanımıza çekmemiz lazım. Bu Bartın’ın gerçeğidir ve olmazsa olmazıdır. Bu il belediye seçimlerinde de aynısı olması lazım. Yani itici güç ve aday profili önemli. Bunları sağlayabildiğimiz zaman Bartın’da 2-0’ı alırız. Benim partimden beklentim anket çalışmalarına önem verilmesidir. Biz 2 milletvekilliğinin ikisini de almalıyız. Bu bizim için yeterli değil. Daha sonra da 3 milletvekili çıkaracak oya ulaşmamız lazım. Siyasette çıtanın yükselmesi lazım.”

Hüseyin Manav sözünü tuttu

Asım Kulak’ın ardından İl Başkanlığı görevinden milletvekili aday adayı olmak için ayrılan Eski İl Başkanı Hüseyin Manav aday adaylığı başvurusunda bulundu. Manav milletvekilli aday adaylığı başvurusunda şöyle konuştu:

“Türkiye, 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde AK Parti kadroları ve hükümetleriyle her alanda gelişmiş, güçlü ve müreffeh bir ülke olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir. Bugün oyunda kendisine biçilen figüran rolünü oynayan eğil, oyun kuran, oyun bozan Türkiye vardır. Bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmayı başarmış durumdaki ülkemizi daha da ileriye taşıyacak olan eğitimli, nitelikli, rekabetçi, tecrübeli, çalışkan ve her zaman bilginin takipçisi olan nitelikli insan gücüdür.

Her yönden gelişmiş güçlü Türkiye hedefine doğru ilerlemeye devam ettiğimiz bu süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızın koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine varma ve gerçekleştirmede en büyük umudumuz başta Bartın ilimiz ve ülkemizin geleceğidir.

“Bayrağımızı daima yukarıda tuttuk”

15 yıllık siyasi hayatımızda 2003 yılında İl Başkan yardımcılığı ile başlayan Ak Partideki millet ve memleket mücadelemiz il genel meclis üyeliği, il genel meclis başkanlığı, il başkan yardımcılığı, SKM başkanlığı ve 5. Olağan kongrede İl Başkanlığı ile taçlanmıştır. Yaklaşık 3 yıllık İl Başkanlığı dönemimizde 2 genel seçim, 15 Temmuz hain kalkışması ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Anayasa değişikliği referandumu olmak üzere tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımızın üstün gayretleri ve aziz hemşerilerimizin desteği ve Allah’ın izni ile alnımızın akı ile çıktık ve partimizin bayrağını daima daha yukarıda tutmayı başardık. Şimdi ise 24. Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için 15 yıllık siyasi tecrübemizden de güç alarak Ak Parti Bartın Milletvekili Aday Adaylığı müracaatımızı yapıyoruz. Yarınlarından emin, istikrarlı, huzurlu, toplumsal barışını sağlamış güçlü ve büyük Türkiye hedefine ulaşmak amacıyla Bartın'ımıza ve ülkemize milletvekili olarak hizmet edebilmeyi diliyorum. Aday adaylığımız ve tüm aday adayı arkadaşlarımızın adaylıkları hayırlı olsun. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Allah’ın selamı üzerinize olsun.”

Yelkenci: “Bu seçim ülkemiz için çok önemli”

Hüseyin Manav’ın ardından Mustafa Yelkenci başvurusunu yaptı. Yelkenci, “Biz uzun yıllardan beri hem siyasi hem de sivil toplum örgütlerinde faaliyet içerisinde bulunduk. 10 yıl ilçe başkanlığı 3 yıl da başkan yardımcılığı yaptıktan sonra Bartın’dan bu 3. Aday adaylığım. Bartın bana daima sahip çıkmıştır. Yine sahip çıkacağını umuyorum. Bu yola hayırlısı neyse o olsun diyerek çıktık. Aday oluruz olmayız. Ama bu partinin başarılı olabilmesi için liderimiz Cumhurbaşkanımız için hep beraber gönül gönüle el ele çalışmamız lazım. Siyasi hayatımın içerisinde her zaman partim için mutlaka bir işte görev aldım. Birçok seçim geçirdik ama bu seçim ülkemiz için çok önemli. Bu nedenle bu iş için hep beraber omuz omuza vermemiz lazım. Adaylarımız kim olursa olsun tüm mesele partimizdir. Partimizin, ülkemizin gelmiş olduğu bu noktadan yeniden bir eşik atlatarak hedefe götürmemiz lazım. Partimiz dünyada mazlumlarım ve ezilenlerin yanında yer alan bir Türkiye imajı yaratmıştır. Artık oyunbozan ve oyun kuran bir devlet olabilmemiz için bu seçimde Cumhurbaşkanımızın ilk turda en yüksek alması için teşkilat olarak ne lazım gelirse onu yapmamız gerekiyor. Sadece teşkilatlar değil hep birlikte bu işi omuzlamamız lazım. Biz de bunun için yola çıktık.  Siyasetteki tüm tecrübelerimi daha güçlü bir Türkiye için aktaracağım. Biz bunun için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

Bensiz: “Bartın, bizim için bitmeyen bir sevdadır”

Mustafa Yelkenci’nin ardından 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’den Bartın Milletvekili Adayı olan Ahmet Bensiz başvuru da bulundu. Bensiz başvuru  yaparken şöyle konuştu:

“24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde memleketim Bartın'dan AK Parti Milletvekili Aday Adayı müracaatı yapmış bulunmaktayım. Değerli hemşerilerimin desteğine ve hizmetine talibim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Rabbim bu çabamızda bizleri memleketimiz, milletimiz ve partimiz adına hayırlı hizmetlere vesile kılsın inşallah. Saygıdeğer Hemşerilerim Bartın, bizim için bitmeyen bir sevdadır. Siyasete atıldığımız ilk günden bu yana her ne şartta olursa olsun yılmadık, ümitsiz olmadık, ye'se kapılmadık, başımızı öne eğmedik. Çıktığımız bu kutlu seferde zaferin sahibi sadece ve sadece Allah olduğunu bilerek yola koyulduk. Memleketimizin birlik ve beraberliği için Hak bildiğimiz yolda hiç şaşmadan ve sapmadan ilerledik. Sizlerin de yakinen şahit olduğu üzere hiçbir ikbal beklemeksizin 1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde "Vira Bismillah" deyip zor dönemde elimizi taşın altına koyarak Bartın’ımızın güzel insanlarının teveccühü ile Ak Partimizin hem Türkiye'de hem de Bartın’ımızda başarısını tarihi bir rekor oy artışıyla taçlandırdık.

“Bartın’ımızın sorunlarını ve çözümlerini çok iyi analiz ettiğimizi düşünüyoruz”

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın istikametlerini tayin ettikleri Yeni Türkiye'nin inşasında, her türlü vesayete hayır diyen bu kutsal davaya ‘Tek Başına İş Başına' diyerek Partimiz adına bir tuğla da koymak bizlere nasip oldu. Bu süreçte Bartın’ımızda Ak Partimizin oylarını 49 binden 65bine çıkararak yaklaşık 16 bin oy ve ayrıca yüzde 42'den yüzde 53.3 ’e çıkararak Bartın siyasi tarihinin en yüksek oy oranım yakaladık. Bildiğiniz gibi siyasetin işleyişi, bürokrasinin dili ve en önemlisi halkımızın hizmet talebini aynı potada birleştirerek hedefe varmak, sonuca ulaşmak esastır. Bizim hizmet etme anlayışımız, bu üç unsuru birleşmesiyle gerçekleşecektir. Bartın’ımızın sorunlarını ve çözümlerini çok iyi analiz ettiğimizi düşünüyoruz. Allah'ın inayeti, partimin münasip görmesi ve kıymetli hemşerilerimin teveccüh buyurmayla milletvekili seçilirsem hizmet için ayrıca yol haritası hazırlamakla zaman kaybı yaşanmayacak inşallah. Öncelikle Partimizin tüm teşkilatlarıyla. Sivil toplum örgütleriyle, sendikalarla, vakıflarla, derneklerle ve muhtarlarımızla devamlı suretle irtibatımızı koparmadan istişarelerde bulunarak bıkmadan usanmadan memleketimize ve memleketimizin güzel insanlarının hizmetine talibiz. Değerli Dostlar, Her seçim önemlidir şüphesiz. Yalnız 24 Haziran 2018 Milletvekili Genel Seçimlerinin hayati önemi haiz olduğu apaçık ortada... İslam ve iman şairi Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" adlı destansı şiirinde "Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...” mısrasında ifade buyurdukları gibi Amerika’sından Avrupa Birliğine, Pelsinvanyalı terörist başından bilumum şer odaklarına kadar fitneci geniş bir çevrenin şimdiden seçimlerin meşruiyetine halel getirmek için can havliyle saldırıya geçtikleri görülüyor... Aziz milletimiz bir kez daha bu kirli senaryoları boşa çıkaracak, bu karanlık oyunu bozacaktır. Mütefekkir-Şair Sezai Karakoç'un şiirinde seslendiği gibi "Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır/Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır."

“Bu hainlere ve onları pışpışlayan dış odaklara okkalı bir Osmanlı şamarı daha inecektir

AK Parti Hükümetleri, milletimizin desteğiyle başta FETÖ olmak üzere gayri meşru ve hain odaklarla, sözde güç merkezleriyle ciddi bir mücadele vermektedir. Temmuz gecesi hain FETÖ'cü darbecilere karşı aziz milletimizin yaptığı gibi Bartın’ımızın Cumhuriyet meydanında akşam saat 21 civarında toplanıp sonrasında Sn. Cumhurbaşkanımızın çağrısına icabet ederek meydanlara akın etmiş; güzide memleketimizin işgal ve imha edilmesine mani olunmuştur. 24 Haziran 2018 tarihli milletvekili genel seçimlerinde de bu hainlere ve onları pışpışlayan dış odaklara okkalı bir Osmanlı şamarı daha inecektir bismillah! Bartın da inşallah iki sıfır yaparak bu tarihi misyona yaraşır bir tavır ortaya koyacaktır...

“Bartın’ımızın gücüne ve birikimine güveniyorum”

Nisan 2017 referandumuyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçen ülkemizde, 24 Haziran 2018 tarihli erken genel seçimiyle daha etkin ve hızlı bir yönetim biçimi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçiş süreci tamamlanacaktır. Toplumumuzun ve Bartın’ımızın gücüne ve birikimine güveniyor, içeride ve dışarıda tek bir meselemizin bile çözümsüzlüğe mahkûm olmadığına, yeniden ve her alanda gelişmeye; yeniden ve her alanda kalkınmaya, büyük Türkiye’ye ve güçlü Liderine yürekten inanıyorum. Siyasetçisiyle, sivil toplum örgütleriyle, üniversitesiyle, işçisiyle, çiftçisiyle, işvereniyle, üreticisiyle, medyasıyla, memuruyla Bartın, ülkenin önündeki AK günlerde aktör olacaktır inşallah. Bartın’ın ve Türkiye'nin aydınlık yarınlarına olan inancımı bir kere daha en gür şekilde tekrar ediyor, şehrimize ve şahsımıza gönül vermiş partili arkadaşlarıma, bizleri bu anlamlı günümüzde yalnız bırakmayan değerli dostlarıma ve siz güzide basın mensuplarına şahsım ve aziz hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Vira bismillah... Gayret bizden tevfik Allah'tan...”

Köse: “Bartın’ın her noktası benim için aynı öneme ve değer sahiptir”

Bensiz’in hemen ardından ise Muhammet Köse başvuru da bulundu. Köse başvuru esnasında “İşim dolayısıyla Bartın’ın köyünü kentini ilçesini tanıma fırsatım oluyor. Bartın’ın her noktası benim için aynı öneme ve değer sahiptir. 2002’den bu yana oy verme anlamında gönül verdiğimiz Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yürümekten gurur duyduğum bir davam var. Bende onunla birlikte hizmet ettiğimi ve hizmet etmeye devam edeceğimi sizlere iletiyorum. Aday olursam ve milletvekili seçilirsem sizleri Ankara’da en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım. Ama nasip olmazda aday olamazsam yine Bartın’a, sizlere hizmet etmeye söz vermiştim. İşte o günden bu yana da bu sözümü tutmaya devam ediyorum. Yine bu seçimde de eğer milletvekili seçilirsem sizleri Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceğim. Ülkemiz çok ciddi badireler atlattı. Bunun en temeli 15 Temmuzdur. Ülkemizin sahip çıkılmaya ihtiyacı var. İçeride ve dışarı da düşmanlarımız bitmiyor. Uyanık olmamız lazım. Bugüne kadar Bartın’da ciddi manada yol kat edildi. Ancak bugüne kadar 2 milletvekili çıkaramadık. Bunun üzüntüsünü derinden yaşıyoruz. Benim için gerçek başarı Bartın’dan 2 milletvekili çıkarmak. Merkez belediyesi başta olmak üzere tüm ilçe ve belde belediyelerini AK Partili belediye anlayışıyla tanıştırmaktır. Bunun vebali bizim omuzlarımızın üzerindedir. Şuana kadar aldığımız oy oranının farkındayız. Ancak şuan istediğimiz sayısı çıkarabilmiş değiliz. Bizim temel hedefimiz 24 Haziran’da 2 milletvekili çıkarmak ve ardından Bartın Belediyesini AK Belediyecilikle tanıştırmaktır. Bunun için sizlerle kol kola olmaya hazırız. Bartın’da çalmadık kapı bırakmayacağız. Nasıl ki 2002 yılında Türkiye bir değişim yaşadı Bartın’daki değişime de az kaldı. Buna inanalım ve güvenelim” dedi.

Gürüz: “Ben aday olsam da olmasam da sizlerleyim”

Köse’nin ardından AK Partili Eski İl Genel Meclisi Üyesi Musa Gürüz başvuruda bulundu. Gürüz başvuru esnasında “24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27.Dönem milletvekilliği genel seçimleri ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde aydınlık Türkiye yolunda kararlı adımlarla ilerleyen güçlü Türkiye olma hedefindeki bu onurlu davaya katkı vermek amacımla, kuruluşundan bugüne dek partimizin çeşitli kademelerinde görev aldığım, onurla taşıdığım AK Parti kimliğimle, önümüzdeki 24 Haziran genel seçimlerinde, Bartın’ın eksikliklerine hakim ve Bartın da yaşayan biri olarak sadece ve sadece seçimden seçime Bartın’ı hatırlayan biri olarak değil sürekli Bartın da yaşayan biri olarak AK Partiden milletvekili aday adayı olmak için sizlerin huzurundayım. Ben aday olsam da olmasam da sizlerleyim. Çünkü benim ikinci bir adresim yok. Gönül ister ki bu teşkilatlarda görev almış, özveriyle çalışmış, hiçbir maddi manevi çıkar gözetmeksizin, bu uğurda görev yapmış arkadaşlarımızı onurlandıralım. Değerli arkadaşlar, bir algı operasyonu almış gidiyor. Bu gibi söylemler partimize zarardan başka fayda vermez. Yanlış anlaşılmasın ki illa ben değil, biz olalım, birlik olalım. Yaptığı çalışmalarından dolayı önceki dönem milletvekillerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle adaylık başvurumu yapıyorum. Yapılacak seçimlerin milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

Yılmaz:” Biz rakip değiliz, dava arkadaşıyız”

Gürüz’ün ardından Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcılığından istifa eden ve aynı zamanda BARFED Başkan Yardımcısı olan Mehmet Yılmaz’ aday adaylığı başvurusunda bulundu. Yılmaz başvuru esnasında “Bartın’ımıza, ülkemize, ilimize 24 Haziran seçimlerinin hayırlı olmasını diliyorum. 2002’de AK Parti’nin iktidara gelmesinden sonra Bartın’da hem de Anadolu’nun çeşitli yerlerinde terse göç olduğunu görüyoruz. Buda Cumhurbaşkanımızın çok iyi çalıştığını göstermektedir. 24 Haziran erken seçimlerinde ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde her aday adayımızın düşündüğü gibi bende Bartın’ımıza hizmet etme noktasında aday adayı oldum. Biz aday adaylığından biz rakip değiliz her şeyden önce dava arkadaşıyız. Biriz ve beraberiz. Bugün hangi aday adayı arkadaşım milletvekili adayı olursa birlik ve beraberlik içerisinde gezmediğimiz köy çalmadığımız kapı kalmayacağına ben Mehmet Yılmaz olarak söz veriyorum” ifadelerinde bulundu.

Kurtkaya: “Bartın’a hizmet edenlerin listesinde yer almaya adayım”

Yılmaz’ın ardından İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Aday adaylığı için aynı zamanda Bartın Belediye Meclis Üyeliğinden istifa eden Kurtkaya “mensubu olduğum ve mensubu olmaktan da gurur duyduğum partime her zaman çeşitli kademelerde görev alarak inanarak sadakatle millet davasıyla dava aşkıyla hizmetimi yaptım. Çok çalıştık ve bu amaçla hizmet yaptık. Bu amaçla Bartınlı hemşerimle yaptığım istişareler sonuçta bu ulvi davaya hizmet etmek için bu hizmet yarışında bende varım. AK Partimiz millete hizmet etme gayreti içerisindeyken bende Bartınlılardan aldığım destekleler teveccüh gösterirlerse elimden geleni yapmak için daha güçlü Bartın için yine Bartın tarih sayfalarında Bartın’a hizmet edenlerin listesinde yer almaya adayım. Siyaset hayatım boyunca özellikle AK Partimden gördüğüm ilkeli siyaset yapmaya gayret gösterdim. Hep emin adımlarla ilerlemek istedim. Her zaman hizmet ve dava dedim. Bartın dedim. Yine her zaman millet diyeceğim, hizmet diyeceğim, Bartın diyeceğim, tabi ki Recep Tayyip Erdoğan diyeceğim. Yılmaz Tunç buradaki hizmet çıtasını o kadar yükseltti ki bana ve aday adayı arkadaşlarımıza bu yüksek hizmet çıtasını daha da aşmak için gece gündüz çalışmak düşüyor. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Gür: “Bu kutlu davada görev almak için bende yola çıktım”

Kurtkaya’nın ardından son olarak Müjdat Gür aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Gür başvuru sırasında “Cumhurbaşkanımızın kurmuş olduğu bu kutlu davada görev almak için bende yola çıktım. Tüm arkadaşlarımızın yolu açık olsun.” Dedi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam