PTT’den yeni bir hizmet: Kişisel Pul

Bartın PTT Merkez Şube Müdürlüğüne yeni atanan Müdür Sezai Gürbüz, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’a nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyarette Gürbüz, PTT’nin hizmetleriyle ilgili kısa bir bilgi de verirken son dönemde en popüler hizmetlerden bir tanesinin kişisel pul hizmeti olduğunu söyledi. Gürbüz, “Kişisel pul hizmetimizle vatandaşlarımızın en güzel anlarına değer katmaları mümkün” dedi.

PTT’den yeni bir hizmet: Kişisel Pul Güncel

Bartın PTT Merkez Şube Müdürlüğüne yeni atanan Müdür Sezai Gürbüz, Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın’a nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında geçen ziyarette Gürbüz, PTT’nin hizmetleriyle ilgili kısa bir bilgi de verdi. PTT’nin son yıllarda yapılan yenilikler ve gelişen teknolojiyle birlikte çok geniş bir hizmet ağına sahip olduğunu ifade eden Gürbüz son dönemde en popüler hizmetlerden bir tanesinin de kişisel pul hizmeti olduğunu söyledi. Kişisel pul hizmetiyle vatandaşların en güzel ve özel anlarına değer katmalarının mümkün olduğunu dile getiren Sezai Gürbüz Kişisel Pul Hizmetini şöyle anlattı:

Tanıtım ve reklam amaçlı olarak kullanılıyor

“Dünyada az sayıda uygulaması bulunan Kişisel Pul hizmeti tanıtım ve reklam amaçlı olarak yoğun şekilde kullanılmaktadır. Örneğin kurum, kuruluş ve özel şirketlerin kuruluş yıldönümleri, doğum günü, evlilik, yıldönümü, ticari ürün tanıtımı, logolar, anneler günü, babalar günü, mezuniyet töreni, hatıra gibi sizin seçip belirlediğiniz bir objenin resmini pul haline getirmekteyiz. Basılan bu pulları kullanarak tanıtımızı farklı bir yolla yapmış olacağınız gibi özel günlerinizi ebedileştirecek ve posta için ayrıca ücret ödememiş olacaksınız.

Nasıl yaptırıyorsunuz?

Kişisel pulunuzu yaptırabilmek için başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor. sözleşmedeki ve başvuru formundaki ilgili yerleri imzalamanız lazım. kişisel pulunuzda yer alacak görseli forma eklemelisiniz. Pulunuz yatay ise 3,5x2,5 cm olarak, pulunuz dikey ise görseliniz 3,3x2,8 cm olarak görünecektir. Görselinizin boyutu bu ebatları geçmemelidir. Pulunuzda yer almasını istediğiniz görsel uygun netlik ve aydınlıkta olmalıdır. Dijital bir görsel verecekseniz en az 300 dpi çözünürlükte ve TIFF veya JPEG dosya olarak kaydedilmiş olmalıdır. Dijital görseller CD içerisinde kaydedilmelidir. Başvuru formuna eklediğiniz görseller iade edilmeyecektir. Bu sebeple sanat değeri taşıyan görselinizin orijinalini değil fotoğrafını yada dijital kaydını veriniz. Kişisel pulunuzun üzerinde tek görsele yer verilecektir. Bu sebeple başvuru formuna birden fazla görsel eklemeyiniz. Başvuru formunda belirlenen yöntemle hesaplanan kişisel pul ücretinizi başvuru yaptığınız PTT işyerince hesaba yatırınız. Nüfus cüzdanı sürücü belgesi veya pasaport fotokopinizi forma ekleyiniz. Kamu kurum veya kuruluşları adına başvuruyorsanız yetki belgenizi forma ekleyiniz. Özel hukuk tüzel kişiliği adına başvuruyorsanız yetki belgesini ve imza sirküsünü vekaletnamenizi eğer şirket ise ticaret sicil belgesini de forma ekleyiniz. Formunuzu ve eklerini en yakın PTT iş yerine teslim ediniz.  Basılan kişisel pullarınız adresinize gönderilecek ya da yetki belgesi veya vekâletname ile yetkilendirdiğiniz kişiye teslim edilecektir.”

Pttcell’de fırsat üstüne fırsat

Pttcell’lilerle sınırsınız konuşma imkanının olduğu faturalı Pttcell tarifeleriyle ilgili de kısa bir bilgi veren Gürbüz, “25 TL’lik ekonomik Pttcell paketimizde diğer operatörlerle 750 dakika konuşma  750 SMS ve 4 GB internet, 34 TL’lik süper Pttcell paketimizde 1000 DK konuşma 1000 SMS ve 7 GB internet, 49 TL’lik yıldız Pttcell  paketimizde 1500 DK konuşma 1500 SMS ve 12 GB internet, 18 TL’lik mini Pttcel paketimizde 500 DK, 500 SMS ve 2 GB internet bulunuyor” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nihal Çınçın ise Sezai Gürbüz’e ziyareti için teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam