Kurtkaya, AK Parti’den milletvekili aday adayı

AK Partili Bartın Belediye Meclis Üyesi ve İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, 24 Haziran erken seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için Bartın Belediye Meclisi Üyeliği görevinden istifa etti. Kurtkaya’nın yarın AK Parti İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yapacağı öğrenildi.

Kurtkaya, AK Parti’den milletvekili aday adayı Güncel

AK Partili Bartın Belediye Meclis Üyesi ve İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, 24 Haziran erken seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için Bartın Belediye Meclisi Üyeliği görevinden istifa etti. Kurtkaya’nın yarın AK Parti İl Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yapacağı öğrenildi.

Yasemin Dora Kurtkaya kimdir?

İlköğrenimim Bartın Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra, ortaokul ve lise öğremini Bartın Lisesinde tamamladı. Ege Üniversitesi teknoloji ağırlıklı kimyagerlik mezunu .yine aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi Pedegojik Formasyon eğitimini aldıktan sonra öğretmenlik diplomasına sahip Karabük Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimini aldı. Şuan c sınıfı iş güvenliği uzmanı. Rasat iş sağlığı güvenliği firmasında uzman olarak çalışmakta. İlk iş deneyimim İzmir’de Arslanlı Kimyada üretim müdürlüğü, green apple- Basse Kimya Firmasında da üretim müdürü olarak görev yaptıktan sonra, Bartın’da Kudor Kimya aile firmasını kurdu. Burada yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptı. 2011 yılında kendisine ait Vav Kimya Sanayii Endüstriyel Bakım Koruma Kimyasalları İmalatını kurdu. Halen yönetim kurulu başkanlığını yapmakta. 3 yıldır Cumhuriyet Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanlığını aktif olarak yürütmekte. Orta derecede İngilizce ve iyi derecede Almanca bilen, evli ve 1 çocuk annesi.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam