Artar, dünya üçüncüsü oldu

Bartınlı Milli sporcu Duygu Çete Artar, Antalya’da düzenlenen Görme Engelliler Dünya Judo Şampiyonası’nda 63 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu. Dünya üçüncüsü olarak ilimize büyük gurur yaşatan Duygu Çetin Artar’ı ilk tebrik eden isim ise AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç oldu.

Artar, dünya üçüncüsü oldu Spor

Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) tarafından Antalya’da düzenlenen Judo Dünya Kupası çekişmeli maçlar ile tamamlandı. Antalya’da 10 bin kişilik spor salonunda gerçekleştirilen organizasyonda Türk Paralimpik Judo Milli Takımı’nda Bartınlı sporcumuz Duygu Çete Artar da mücadele etti. Sporcuların madalya alabilmek için 2 gün boyunca kıyasıya mücadele ettiği müsabakalar sonunda Milli sporcumuz Duygu Çete Artar 63 kiloda Dünya üçüncüsü olarak, bronz madalyanın sahibi oldu. Artar’ın takım arkadaşlarından Ecem Taşın 48 kiloda, Zeynep Çelik 57 kiloda ve Raziye Uluçam 70 kiloda üçüncülük kürsüsüne çıkmayı başardı. Erkeklerde ise herhangi bir derece elde edilemezken, kadınlarda Türkiye 3. oldu. Güney Kore birinci olurken, Özbekistan ikinciliği elde etti.              

İlk tebrik Tunç’tan

Dünya üçüncüsü olarak ilimize büyük gurur yaşatan Duygu Çetin Artar’ı ilk tebrik eden isim ise AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç oldu. Milletvekili Tunç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ““Duygu Çete Artar Dünya üçüncüsü oldu. Tebrikler. Görme Engelliler Dünya Judo Şampiyonasında dünya üçüncüsü olan Bartınlı milli sporcumuz Duygu Çete Artar’ı tebrik ediyorum. İlk görme engelli Olimpiyat Şampiyonu ünvanı da olan Duygu’ya başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam