Bensiz, AK Parti’den aday adayı

1 Kasım seçimlerinde AK Parti’den 2. Sıra Bartın Milletvekili Adayı olan Ahmet Bensiz, 24 Kasın erken seçimlerinde yine AK Parti’den milletvekili aday adayı olabilmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı 1. Hukuk Müşavirliği görevinden istifa etti. Bensiz, aday adaylığını “Bıkmadan usanmadan memleketimize ve memleketimizin güzel insanlarının hizmetine talibiz” sözleriyle duyurdu.

Bensiz, AK Parti’den aday adayı Güncel

1 Kasım seçimlerinde AK Parti’den 2. Sıra Bartın Milletvekili Adayı olan Ahmet Bensiz, 24 Kasın erken seçimlerinde yine AK Parti’den milletvekili aday adayı olabilmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı 1. Hukuk Müşavirliği görevinden istifa etti. Aday adaylığıyla ilgili yazılı basın açıklamasında bulunan Bensiz, siyasete atıldığı ilk günden bu yana memleketin birlik ve beraberliği için Hak bildiği yolda hiç şaşmadan ve sapmadan ilerlediğini ifade ederek “24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde memleketim Bartın’dan AK Parti Milletvekili Aday Adayı müracaatı için görev yapmaktan onur duyduğum Gençlik ve Spor Bakanlığı 1. Hukuk Müşavirliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. Değerli hemşerilerimin desteğine ve hizmetine talibim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Rabbim bu çabamızda bizleri memleketimiz, milletimiz ve partimiz adına hayırlı hizmetlere vesile kılsın inşallah. Saygıdeğer Hemşerilerim Bartın, bizim için bitmeyen bir sevdadır. Siyasete atıldığımız ilk günden bu yana her ne şartta olursa olsun yılmadık, ümitsiz olmadık, ye’se kapılmadık, başımızı öne eğmedik. Çıktığımız bu kutlu seferde zaferin sahibi sadece ve sadece Allah olduğunu bilerek yola koyulduk. Memleketimizin birlik ve beraberliği için Hak bildiğimiz yolda hiç şaşmadan ve sapmadan ilerledik” dedi.

“Hizmete talibiz”

Bir kez daha hizmete talip olduğunu kaydeden Ahmet Bensiz, şöyle devam etti:

“Sizlerin de yakinen şahit olduğu üzere hiçbir ikbal beklemeksizin 1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerinde “Vira Bismillah” deyip zor dönemde elimizi taşın altına koyarak Bartın’ımızın güzel insanlarının da teveccühü ile AK Partimizin hem Türkiye’de hem de Bartın’ımızda başarısını tarihi bir rekor oy artışıyla taçlandırdık.​ Bartın’ımızın sorunlarını ve çözümlerini çok iyi analiz ettiğimizi düşünüyoruz. Allah’ın inayeti, partimin münasip görmesi ve kıymetli hemşerilerimin teveccüh buyurmayla milletvekili seçilirsem hizmet için ayrıca yol haritası hazırlamakla zaman kaybı yaşanmayacak inşallah. Öncelikle Partimizin tüm teşkilatlarıyla, sivil toplum örgütleriyle, sendikalarla, vakıflarla, derneklerle ve muhtarlarımızla devamlı suretle irtibatımızı koparmadan istişarelerde bulunarak bıkmadan usanmadan memleketimize ve memleketimizin güzel insanlarının hizmetine talibiz.

“Büyük Türkiye’ye ve güçlü Liderine yürekten inanıyorum”

Değerli Dostlar, 16 Nisan 2017 referandumuyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçen ülkemizde, 24 Haziran 2018 tarihli erken genel seçimiyle daha etkin ve hızlı bir yönetim biçimi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçiş süreci tamamlanacaktır. Toplumumuzun ve Bartın’ımızın gücüne ve birikimine güveniyor, içeride ve dışarıda tek bir meselemizin bile çözümsüzlüğe mahkûm olmadığına, yeniden ve her alanda gelişmeye; kalkınmaya, büyük Türkiye’ye ve güçlü Liderine yürekten inanıyorum.

“Gayret bizden tevfik Allah’tan”

Siyasetçisiyle, sivil toplum örgütleriyle, üniversitesiyle, işçisiyle, çiftçisiyle, işvereniyle, üreticisiyle, medyasıyla, memuruyla Bartın, ülkenin önündeki AK günlerde aktör olacaktır inşallah. Bartın’ın ve Türkiye’nin aydınlık yarınlarına olan inancımı bir kere daha en gür şekilde tekrar ediyor, şehrimize ve şahsımıza gönül vermiş partili arkadaşlarıma, değerli dostlarıma ve siz güzide basın mensuplarına ve tüm hemşerilerime en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Vira bismillah… Gayret bizden tevfik Allah’tan...

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam