İşçiler, 1 Mayıs’ta Kemerköprü’de buluşacak

Bartın 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma ve Günü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Komite adına basın açıklamasını gerçekleştiren Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şubesi Başkanı Ertan Kaya, eşitlik özgürlük kardeşlik laiklik ve demokrasi için 1 Mayıs Salı günü saat 11.30 da Kemerköprü’de buluşacaklarını söyledi.

İşçiler, 1 Mayıs’ta Kemerköprü’de buluşacak Güncel

Bartın 1 Mayıs Tertip Komitesi,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma ve Günü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu. Komite adına basın açıklamasını gerçekleştiren Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şubesi Başkanı Ertan Kaya,  emek, barış, laiklik, özgürlük ve demokrasi talebi ile 1 Mayıs’ ta  Bartın halkını alanlara çağırdı.  Kaya, “ Birlikte  güçlüyüz, birlikte  başaracağız. İşçileri, kamu emekçilerini, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları ,gençleri, çocukları ve duyarlı Bartın halkını emek, barış, laiklik, özgürlük ve demokrasi talebi ile 1 Mayıs’ta alanlara çağırıyoruz. Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler , emeğiyle bu ülkeyi var edenler 1 Mayıs’ta buluşuyor. Çalışırken ölmek sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar buluşuyor. Bize dayatılan bu vahşi sermaye düzenine karşı  işini. Ekmeğini, kömürünü, şekerini, deresini, ormanını, vadisini, tarlasını ülkesini geleceğini savunanlar buluşuyor. Açlık, yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkum edilenler “Geçinemiyoruz “ diyenler buluşuyor” dedi.

“Kemerköprü de buluşuyoruz”

Bartın’ da 1 Mayıs buluşmasını Kemerköprü’den başlatacaklarını kaydeden Kaya, “ Emek barış özgürlük adalet kardeşlik laiklik ve demokrasi diyenler buluşuyor. Yaşamını doğasını memleketini sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar buluşuyor. Şiddete ayrımcılığa tacize tecavüze istismara yok sayılmaya karşı emeğimiz bedenimiz kimliğimiz bizimdir diyen kadınlar buluşuyor. Bu ülke için çalışan ama en temel hakları yok sayılanlar , yurttaş olduklarını hatırlatmak için , cumhur un kim olduğunu göstermek için kadın , erkek, genç, yaşlı, çocuk bu büyük buluşmaya hazırlanıyor. Bartın’ da 1 Mayıs buluşması için emeğin büyük seferberliğini Kemerköprü’den başlatıyoruz. 1 Mayıs Salı günü saat 11.30 da Kemerköprü de buluşuyoruz” şeklinde konuştu.          

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam