Şahin’den ailelere “Koruyucu Aile” daveti

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mahmut Şahin, Koruyucu Aile bakımının çocuğa sağladığı aile ortamı çocuğun psiko-sosyal gelişiminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesi açısından önem taşıdığını ifade ederek koruyucu aile olmak isteyenleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne davet etti.

Şahin’den ailelere “Koruyucu Aile” daveti Güncel

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mahmut Şahin, Koruyucu Aile bakımının çocuğa sağladığı aile ortamı çocuğun psiko-sosyal gelişiminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesi açısından önem taşıdığını ifade ederek koruyucu aile olmak isteyenleri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne davet etti. Koruyucu Aile Hizmet Modelinden faydalandırılan ailelerin sayısının gün geçtikçe arttığını söyleyen Şahin, “Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzün temel politikası, çeşitli sebeplerle aileleri ile kalamayan ve devlet koruması altına alman çocukların, kuruluşun olası olumsuz etkilerine maruz kalmalarını engellemek adına aile odaklı hizmet modellerinden yararlandırılmasıdır. Koruyucu Aile bakımının çocuğa sağladığı aile ortamı çocuğun psiko-sosyal gelişiminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesi açısından önem taşımaktadır. İlimizde, Müdürlüğümüz Hizmet Modelleri kapsamında Koruyucu Aile Hizmet Modelinden faydalandırılan ailelerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır” dedi.

Aileleri, koruyucu aile olmaya davet etti

Aileleri koruyucu aile olmak için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne davet eden Şahin, şöyle devam etti:

“Çocuklarımızın hoşgörülü, sabırlı, güvenli ve şefkatli siz değerli ailelerimizin yanında bakılması ve küçücük omuzları ile ağır duygusal yükleri taşımaya çalışan çocuklarımızın yeniden örselenmelerinin engellenmesi, geleceğin sağlıklı nesillerinin temellerini oluşturmak adına önem taşımaktadır. Korunmaya ihtiyacı olan çocuklarımıza yardımcı olabilmenin en güzel yolu, öz ailenin koşulları iyileşinceye kadar başka bir ailenin yanında bakımlarının sağlanmasına yardımcı olmaktır. Bir elinden Bakanlığımızın tuttuğu çocuklarımızın bir elinden de sizlerin tutması temennimizden hareketle İlimizde Çocuk Evlerinde ve İlk Kabul Biriminde kalan çocuklarımızın yeni yuvalarına yerleşmeleri için Koruyucu Aile Birimimiz ile iletişime geçmek üzere İl Müdürlüğümüze siz değerli ailelerimizi davet etmekteyiz.

İşte başvuru şartları!

Başvurularımızın temel şartları; T.C. Vatandaşı olmak,  Sürekli olarak Türkiye’de ikamet etmek, En az ilkokul düzeyinde eğitim almış olmak, 25-65 yaş aralığında bulunmak, Düzenli gelire sahip olmak bulunmaktadır. Çocuklarımıza kanunen bakmakla yükümlü öz anne-baba ya da vasisi dışında başvurudaki temel şartları sağlayan herkes Koruyucu Aile Başvurusu için Müdürlüğümüze başvuruda bulunabilir. Sizlerle birlikte hayatında fark yaratabildiğimiz her çocuk geleceğimize değerli bir katkıdır.”

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam