Özkan Milletvekilliği Aday Adaylığı için istifa etti

AK Parti Bartın Milletvekilliği Aday Adaylığı için ilk istifa haberi Emin Özkan’dan geldi. Emin Özkan dün sabah saatlerinde yaptığı açıklama ile Kağıthane Belediyesindeki görevinden istifa ettiğini ve Cumartesi günü Bartın İl Başkanlığına resmi olarak aday adaylığı başvurusunu gerçekleştireceğini duyurdu.

Özkan Milletvekilliği Aday Adaylığı için istifa etti Güncel

 Emin Özkan dün sabah saatlerinde  yaptığı açıklama ile Kağıthane Belediyesindeki görevinden istifa ettiğini ve Cumartesi günü Bartın İl Başkanlığına resmi olarak aday adaylığı başvurusunu gerçekleştireceğini duyurdu. Özkan açıklamasında, “Bartın'a hizmet edebilmek adına Milletvekili aday adayı olmak üzere Kağıthane Belediyesindeki görevimden istifa ettim. Cumartesi günü müracaatımı İl Başkanlığına yapacağımı saygı ile duyururum. Hepinize selam ve saygılar sunarım. Umarım ki seçim döneminde sizlerle birlikte güzel çalışmalar yaparız.”ifadelerini kullandı.

Emin Özkan kimdir?

1967’de Bartın’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Bartın’da tamamladı.  

      Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği’ni bitirdi. Sonrasında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü tamamladı. Ayrıca SPK Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı aldı. Marmara Üniversitesi Gayrimenkul Değerleme ve Finansman bölümünde yüksek lisans yapmaktadır.  
      
      Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu’nda Siyaset Okulu, Siyasi Kampanya Metodları,  Belediyelerde Kurumsallaşma ve Stratejik Yönetim sertifika programlarını ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin açmış olduğu Siyaset Akademisi’ni bitirdi. 

      GAP projesi kapsamında Şanlıurfa'da çalışmalar yaptı. Otoyol projelerinin Kınalı etabında şantiye ve proje çalışmalarında bulundu.

     Kağıthane Belediye Başkanlığı’nda Başkan Danışmanlığı görevinde bulunan Özkan, 1992 itibariyle aynı yerde Fen İşleri, İmar ve Şehircilik, Emlak-İstimlak, Harita ve diğer birimlerde müdürlük dahil olmak üzere her kademede görev yaptı.

      Spor kulüplerinde ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği yapan Özkan,  iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam