Altınçubuk: “Türkiye Şampiyonası için organizasyon istiyoruz”

ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, Bartın’da Türkiye Şampiyonası final müsabakalarının düzenlenmesini istediklerini söyledi.

Altınçubuk: “Türkiye Şampiyonası için organizasyon istiyoruz” Spor

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Turgut Altınçubuk, Bartın’da sporun ve futbolun gelişmesi, kalitenin artması için tesislerin çoğalması gerektiğini ifade etti. Futbol Federasyonu ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun düzenlediği seminerlere ve toplantılara katıldığını, Bartın’da Türkiye Şampiyonası için organizasyon istediğini ifade eden Altınçubuk; “İlde fazla çim sahaların olmadığı ve yetersiz tesisler nedeniyle her zaman sorun yaşadık. Biz Türkiye Şampiyonaları aldığımız zaman zor anlar yaşadık. Bana “Başkan senin bir tek çim sahan var. Soyunma odan bile yok. Neden Türkiye Şampiyonası alıyorsun ”dediler. Bunlar bir yerde Bartın’ın tanıtımı açısından eksi puan. Bizi Futbol Federasyona ve Konfederasyona şikayet ettikleri zaman başkanlarım bana tesislerimizin yetersiz olduğunu söyleyerek Türkiye Şampiyonası vermeyecekler. Bu hem bizim hem de Bartın için olumsuz olacak ” dedi.

“İlçe ve belde sahaları çimlendirildi”

 Bartın’a son yıllarda spor tesislerinin yapılarak futbolun gelişmesi yönünde çabaların harcandığını belirten Altınçubuk; “Sayın Milletvekilimiz Yılmaz Tunç, Bartın’da önemli spor tesisleri yapılması için büyük çaba harcıyor. Atatürk Stadı çimleri 3 yıl önce yenilenerek önümüzdeki sezona yetiştirildi. Ömertepesi 1.nolu saha 7 yıl önce çimlendirildi ve tozlu, çamurlu toprak sahadan amatörleri kurtardı. Kurucaşile, Abdipaşa, Ulus ve Kumluca statları ışıklandırılarak mükemmel bir futbol sahaları kazandırıldı. Amasra sahası çimlendirildi. Kozcağız Futbol sahası yeniden projelendirilerek sentetik çim yüzeyli bir saha yapılarak amatörlerin hizmetine sunuldu. Yapılan yatırımların Bartın’da futbolun gelişmesinde büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

“Turhan Kalaycı destek sözü verdi”

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Turgut Altınçubuk, geçtiğimiz ay yönetimi ile birlikte AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’yı parti binasında ziyaret ederek Ömertepesi mevkiinde kendilerine söz verilen ikinci sahanın 2018 yılı içinde gerçekleşmesi için İl Başkanı Kalaycı’dan destek istemişti. AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da “İl Başkanı olarak size yardımcı olacağım. Saha talebinizin takipçisi olacağım” diyerek destek sözü vermişti.

“Ulus sahasının etrafı tel örgü ile çevrilmeli”

 Ulus sahasının müsabakalar için soyunma odalarının yeniden projelendirilerek tel örgü ile kapatılması gerektiğini belirten Altınçubuk, “Ulus sahası güvenlik nedeniyle tel örgü yapılması gerek. ASKF olarak Ulus kulübümüzün yöneticilerine uyarılarda bulunduk. Tesislerinde yeterli olması gerek. Burada Ulus sahası ile Ulusçınarspor’un tesisleri bir an önce hazır hale getirilmesi gerek. Önümüzdeki sezona hazırlanması için gerekli önlemlerin bir an önce alınması lazım. Ulusçınarspor kulübüne gerekli ödeneğin de kısa sürede aktarılması gerekli. Bartın’da amatörün çilesi bitmedi. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak yeni sezona takım sayısının 12’ye çıkartmak için çaba gösteriyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam