Bartın Üniversitesine uluslararası transfer

Bartın’da göreve başladığı ilk günden bu yana her platformda nitelikli eğitim vurgusu yapan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bartın Üniversitesinin akademik kadrosunu dünya yıldızı isimlerle güçlendirmeye devam ediyor. Dünyanın en mükemmel üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan Georgia Institute Of Technology’de uzun yıllar boyunca görev yapan Prof. Dr. Mustafa Aral, Rektör Uzun’un girişimleri ile Bartın Üniversitesi’ne transfer oldu.

Bartın Üniversitesine uluslararası transfer Güncel

Bartın’da göreve başladığı ilk günden bu yana her platformda nitelikli eğitim vurgusu yapan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bartın Üniversitesinin akademik kadrosunu dünya yıldızı isimlerle güçlendirmeye devam ediyor.  Dünyanın en mükemmel üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer alan Georgia Institute Of Technology’de uzun yıllar boyunca görev yapan Prof. Dr. Mustafa Aral, Rektör Uzun’un girişimleri ile Bartın Üniversitesi’ne transfer oldu. Yıldız transfer Aral, Rektör Uzun’un basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıya katılım sağlayarak basın mensuplarıyla tanıştı. Prof. Dr. Aral’ın Bartın Üniversitesinde Rektör Yardımcılığı ve Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevlerini yürüteceği öğrenildi.

Mustafa M. Aral Kimdir ?

Profesör

Üye Grubu: Çevre Mühendisliği

Biyografi

Dr. Aral yüzey ve yer altı suları uzmanlık alanları kapsamında büyük ölçekli çevre simülasyonları konusunda uzmanlaşmıştır.

Bunun yanında, çevresel maruziyet analizi, maruziyet dozu rekonstrüksiyonu ve sağlık risk değerlendirmesi konularında da uzmanlığa sahiptir. Bu alanlarda çok sayıda yayını bulunan Dr. Aral, aynı konularda Multimedya Çevre Simulasyonları Laboratuvarı faaliyetleri kapsamında en son gelişmeleri yansıtan bir araştırma programı yürütmektedir.

Araştırma Alanları  

Yüzey ve yer altı sularında büyük ölçekli çevre simülasyonları

Çevresel maruziyet analizi

Maruziyet dozu rekonstrüksiyonu

Sağlık risk değerlendirmesi

Eğitim

Doktora: İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümü, Georgia Teknoloji Enstitüsü, 1971.

Yüksek lisans , İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümü, Georgia Teknoloji Enstitüsü, 1969.

Lisans:  ODTÜ İnşaat Mühendisliği,  1967.

Ödüller

Çevre Sağlığında Uygulamalı Mükemmellik Araştırma 

2003 yılı, Amerikan Çevre Mühendisleri Akademisi (AAEE) Çevre Mühendisliği Araştırma Kategorisinde Mükemmellik ödülü.

Amerikan Askeri Mühendisleri Derneği ödülü, Dover İlçesi Su Dağıtım Sistemi Modelleme Araştırma Ekibi

Su Dağıtım Sisteminde Modelleme kullanma teknik kağıt için 2000 yılı En İyi Uygulama Odaklı Makale Ödülü, ASCE Çevre ve Su Kaynakları Enstitüsü Planlama ve Yönetim Konseyi,. 126, No: 4, 2000 (ortak yazarlar).

 Çevre Bilimleri Fahri Profesör, Huazhong Üniversitesi Bilim ve Teknoloji, Wuhan, Çin Halk Cumhuriyeti. 1998

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam