BARKOZDER’DEN dayanışma gecesi

Bartın Kozcağız ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma Kültür Eğitim Spor Sanat Ve Kalkınma Derneği (BARKOZDER) dayanışma gecesi düzenledi. Geceye geniş katılım olurken geve muhteşem anlara sahne oldu. Gecede Kozcağız’ın gelişmesi adına emekleri bulunan ve ayrıca BARKOZDER’e katkı ve destek sunan isimler teşekkür plaketleri ile onurlandırıldılar.

BARKOZDER’DEN dayanışma gecesi Güncel

BARKOZDER tarafından Bartın Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen dayanışma gecesine Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, CHP İl Başkanı İlknur Erkan, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yusuf Aldatmaz, MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan, MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, BARKOZDER Dernek Başkanı Zeki Eser, daire müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda Kozcağızlı katıldı.

Eser: “Önceliğimiz hemşerilerimizi tek açı altında birleştirmek”

Dayanışma gecesinin açılış konuşmasını yapan BARKOZDER Dernek Başkanı Zeki Eser, “BARKOZDER olarak önceliğimiz hemşerilerimizi tek açı altında birleştirmek ve şehrimizin tanıtımını daha geniş kitlelere duyurmak ve yaygınlaştırmaktır. Çalışmalarımız bu anlamda aralıksız ve yılmadan devam etmektedir. Bugün burada bir arada olmamızı sağlayan desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın’a huzurlarınızda teşekkürlerimi sunarım. Bizlere vermiş olduğunuz destek her geçen gün gücümüze güç katmaktadır. Bu güç ile çıktığımız yolda bizlerin yalnız bırakmadığınız için şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize ayrı ayrı teşekkür edere sayılar sunarım.” dedi.

Kalaycı: “Bartın olarak daha güçlü oluruz”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı kendisinin de 25 yıl boyunca gurbete yaşadığını belirterek, “Biz gurbette iken kalbimiz Türkiye ile atıyordu. Sizlerinde kalbi Bartın ve Kozcağız ile atıyor. Sizleri İstanbul’da ve Bartın’da birlik beraberlik içinde görmekten çok çok memnuniyet duyuyorum. Bizler birbirimize sarılırsak, birbirimizi sevgi ve saygı ile karşılarsak Bartın olarak daha güçlü oluruz diye düşünüyorum. Ben bu gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Cemal Başkanımızda olmak üzere BARKOZDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz son süreçler hızlı gerçekleşiyor. İnşallah son gelişmeler Türkiye ve aziz milletimiz için hayırlara vesile olur.” dedi.

Dursun: “Var gücümüzle çalışıyoruz”

İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun ise konuşmasında  bu akşam burada çoksa mimi bir tablo var. siyasi anlamda farklı fikre sahip tüm insanları sizler bu gece burada bir araya getirdiniz. İşte sizin toplumda öncü olma özelliğiniz bizleri kaynaştırmaktır. BARKOZDER’in yöneticilerine böyle bir organizasyon gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum. Sizler Kozcağız beldesinin ve Bartın’ın gelişmesi adına ne kadar gayret ettiğinizi ben çok iyi biliyorum. Bizlerde Bartın’ın gelişmesi adına var gücümüzle çalışıyoruz. Sizlerin bizleri yalnız bırakmaması, sizlere olan hizmet heyecanımızı artırıyor. Bu geceyi organize eden tüm arkadaşlarımıza ve katkılarından dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Karaman: “Kozcağız’ın güzelleşmesi için çalışıyoruz”

Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman da kürsüden geceye katılanlara seslenerek, “Bu gece bizleri burada buluşturan BARKOZDER üyelerine teşekkür ediyorum. Kozcağız’ın güzelleşmesi, gelişmesi adına elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Gurbetçi hemşerilerimizin de her fırsata ve her sorunlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Tekrardan bu güzel gecenin organizesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Akın: “İstanbul’da Bartınlıların lobisi var”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’da gecede yaptığı konuşmada İstanbul’da yaşayan arkadaşlarımızın birlik ve beraberliği çok önemli. Bende yedi yılımı İstanbul’da geçirdim. O zamanlar İstanbul’da Bartınlıya rastlamak biraz zordu. Ben o hasreti İstanbul’da çekiyordum. Bartınlıların İstanbul’da ve Ankara’da lobisinin olması lazım. Artık görüyorum ki İstanbul’da Bartınlıların lobisi var, dernekleri var. Bu çok önem arz ediyor. Birlik ve beraberliği sağlamak adına bugün burada bu toplantıyı arkadaşlarımız yaptılar. Bu etkinlikler hemşerilerimizin bir araya gelmesi adına çok önemli. Ben bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ayrıca önümüzde bir seçim var. Bu seçiminde Türkiye’nin bekası, dimdik ayakta durması, yedi düvelin üzerimize geldiği bir dönemde birlik ve beraberliği için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Türkiye’nin içerde ve dışarıda düşmanları çok. Böyle bir süreçte BARKOZDER bu akşam burada birlik ve beraberlik sağladı. İşte STK’ların bunu yapması gerekiyor. Biz derneklerimizin de milletimizin de emrindeyiz.” şeklinde konuştu.

Plaket takdim edildi

Konuşmaların sonrasında Kozcağız’ın gelişmesinde ve büyümesinde emekleri olan ve BARKOZDER’e her fırsatta katkı sunan isimlerden Bartın TV Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a teşekkür plaketleri takdim edildi.

Meclis programları dolayısıyla geceye katılamayan milletvekili Yalçınkaya ve Tunç’un plaketlerini partilerinin İl Başkanları teslim aldı.

Teşekkür plaketlerinin takdiminin ardından gecede halk Eğitim Müdürlüğü ve Bartın Belediyesi Halk Dansları Topluluğu gösterileri sunuldu. Gece Bartın Belediyesi Türk Halk Müziği Konseri ile son buldu.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam