Yalın Hastane Yalın Dönüşüm Projesi Eğitimleri başladı

Bartın Devlet Hastanesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından da kabul edilen Yalın Hastane Yalın Dönüşüm Projesi eğitimlerinin birincisi başladı.

Yalın Hastane Yalın Dönüşüm Projesi Eğitimleri başladı Güncel

Bartın Devlet Hastanesi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından da kabul edilen  Yalın Hastane Yalın Dönüşüm Projesi eğitimlerinin birincisi başladı. İki gün süren eğitime hastanenin farklı bölümlerinde çalışan birim sorumluları ve yöneticilerden oluşan 80 sağlık çalışanı katıldı. Eğitimlere aynı zamanda İl Sağlık Müdürlüğü, Bartın Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Özel Ak Tıp Merkezi ve Özel Yaşam Tıp Merkezlerinde çalışanlar da katıldı.

Hedef çok daha etkin yönetilebilen bir sağlık sistemi

Yalın Hastane Sistemi teşhis ve tedavi süreçlerine hastanın gözünden bakan hasta açısından gerçek değeri tespit ederek, buna odaklanan ve süreçlerdeki israfları yok ederek toplam tedavi süresini ve maliyetleri azaltırken hizmet kalitesini de arttıran, bir sağlık sistemi olarak tanımlanıyor.  Sistemin uygulanmasıyla hastanede, hasta beklemeleri ve gereksiz stoklar azaltan, hasta ve çalışan memnuniyeti arttıran, israflarından arındırılmış, yüksek kalitede hizmet üreten ve sürekli iyileştirmeler ile maliyetlerini düşüren, çok daha etkin yönetilebilen bir sağlık sistemi yaratılması hedefleniyor.

Eğitimler devam edecek

Hastane yöneticileri eğitimlerle ilgili “Önümüzdeki haftalarda devam edecek olan  Yalın Hastane eğitimlerimiz ile birlikte, hastanemizde başta hasta olmak üzere, tüm sağlık ekibinin beklentilerinin en üst seviyede tatmin edildiği yüksek kalitede hizmet üretebilmek için israflardan arındırılmış ve sürekli iyileştirmeler yapan bir sağlık işletmesi olmak için Yalın Hastane Sistemi kurumumuzda hayata geçirilecektir” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam