Miniklerde All-Star şöleni

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Minikler All-Star Basketbol Şöleni düzenlendi. Zorlu ve çekişmeli geçen turnuvanın birinciliğini velilerin ve izleyicilerinde ortak görüşü ile bütün sporcular aldı.

Miniklerde All-Star şöleni Spor

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Basketbol Minikler Şöleni, 22 Nisan'da Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Yapılan müsabakalar sonucunda kızlarda Bartın Belediyesi, Ulus Çınar Spor, Altuğ Spor Kulübü katılırken, erkeklerde ise Bartın GSİM ve Altuğ Spor Kulübü yer aldı. Zorlu ve çekişmeli geçen turnuvanın birinciliğini velilerin ve izleyicilerinde ortak görüşü ile bütün sporcular aldı.

Kükner: “Çocuklarla dolu dolu  bir gün geçirdik”

Basketbol İl Temsilcisi Aydın Kükner Organizasyonla ilgili şunları söyledi:  "Öncelikle Bu etkinlikte bize destek olan Gençlik Hizmetleri İl spor Müdürümüz Sayın Ali Özdemir'i, sporcu, antrenör ve değerli sporcu velilerimizi basketbol camiası olarak teşekkür ederiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik çocuk Bayramı gibi anlamlı bir günde Bartın da önemli bir organizasyonu başarı ile gerçekleştirdik. Çok güzel bir organizasyon planlamıştık ama bazen değişik sebeplerden dolayı istediğinizi yapamıyorsunuz. Hayatta buda var. Çocuklarla dolu dolu  bir gün geçirdik. Basket atan 8 yaşındaki bir çocuğun mutluluğuna şahit olduk. Bu organizasyon çok az ilde yapılmaktadır. Her yıl bu şenlikleri yapmayı devam edeceğiz. Destek bulalım veya bulmayalım.

“Çocuklarımızı erken yaşta spora yönlendireceğiz”

Çocuklarımızı sigara, içki, kumar, internet ve cep telefonundan korumak istiyorsak çocuklarımıza erken yaşta spora yönlendireceğiz. Konuşarak, eleştirerek ve mazeret bularak bu sorunu istesek de çözemeyiz. Bu ancak erken yaşta sporla mümkün olur.10 yıl önce ilimizde bir yoğun bakım odası vardı. 6 yatağı vardı. Bugün 8 yoğun bakım odası var. İhtiyaca cevap vermiyor.20 yıl sonra kaç yoğun bakım odası gerekecek ülke olarak düşünmek gerekiyor. Sağlıksız bir şekilde yaşlanıyoruz. Bunun ilacı hareketli bir yaşam tarzıdır. Hiç bir bütçemiz olmamasına rağmen bizler elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Bu konuda camia olarak güzel şeyler yapıyoruz. Çocuklar arasında basketbolu tanıtmak, sevdirmek ve daha yaygın bir spor haline getirmeyi amaçlıyoruz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam