Erkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve TBMM’nin açılışının 98. Yılını kutladı.

Erkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı Güncel

CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve TBMM’nin açılışının 98. Yılını kutladı.  Mesajında 23 Nisan gününün, daima milli tarihimizin en parlak sayfalarından biri olarak anılacağını ifade eden Erkan şunları söyledi:

“Bugün ülkenin her köşesinde, millet iradesinin tecelli ettiği, demokrasimizin çatısı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 98. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı gururla kutluyoruz. 23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclis’imizin açılış tarihi değil aynı zamanda demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür. Yüce meclisimiz, istiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde doğmuş, milli birlik ve egemenliğimizin en somut tecellisi olmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümünü idrak ettiğimiz 23 Nisan günü, daima milli tarihimizin en parlak sayfalarından biri olarak anılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında hayati rol üstlenen Büyük Millet Meclis’imiz her zaman ülke sorunlarına göğüs germiş, aldığı tarihsel kararlarla ülkemizin gelişimine hız kazandırmıştır.”

“Dünyada ilk ve tek çocuk bayramı”

23 Nisan Ulusal Egemenlik bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı’dır. 23 Nisan 1920 bizim olduğu kadar, dünya tarihi için de çok önemli bir dönüm noktasıdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, umudumuz ve geleceğimizin güvencesidir. Onları seviyor ve önemsiyoruz. Onları her konuda en iyi şekilde eğitmek ve onlara gereken ilgiyi her ortamda göstermek bizlerin en önemli görevimiz olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, onlara ve dünya çocuklarına bu bayramı armağan eden Birinci Meclisimizin kahramanı başta Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadelede emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyorum.”                                                      

 

 

 

 

  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam