Gölbucaklı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve TBMM’nin açılışının 98. Yılını kutladı.

Gölbucaklı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı Güncel

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve TBMM’nin açılışının 98. Yılını kutladı. Mesajında “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, geleceğim çocuklarımıza ve ulusumuza kutlu olsun” diyen Gölbucaklı şu ifadelerde bulundu:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 98’inci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin onlara olan güveninin ifadesidir. UNESCO'nun 1979 yılını 'Dünya Çocuk Yılı' olarak ilan etmesiyle, 39 yıldan beri bu bayram dünya çocuklarıyla bir arada büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. Medeniyetler ittifakı ve dünya barışı adına, geleceğin büyükleri ve yöneticileri olan dünya çocuklarının bu gün vesilesiyle bir araya gelmeleri, çocukça bir masumiyetle birbirleriyle kucaklaşmaları yarınlarımız adına çok anlamlıdır.

“Onları geleceğe iyi hazırlayalım”

Kuşkusuz, yetişkinlerin yönettiği bir dünyada yaşıyoruz ve biliyoruz ki bu yetişkinlerin hepsi bir zamanlar çocuktu. Bu yüzdendir ki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlarken, geleceğe yön verecek bireyleri ve yöneticileri olan çocuklarımızı hayata hazırlamanın ve eğitimlerinin ne denli önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Onları geleceğe iyi hazırlamanın, aslında kendi geleceğimize, ülkemizin geleceğine katkıda bulunmak anlamına geldiğinin idraki içindeyiz. Çocuklarımıza bu günü armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu uğurda şehit olan tüm silah arkadaşlarına ve şu anda hayatta olmayan gazilerimize de Allahtan rahmet diler, saygıyla anıyorum.”

 

  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam