Amasra’da büyük organizasyon için kollar sıvandı

Bu yıl ikinci yapılacak olan Amasra Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışmaları için hazırlıklar başladı. Yüzme yarışları 5 Ağustos Pazar günü Amasra Limanı’nda yapılacak. Bu büyük organizasyona 400’e yakın lisanslı sporcunun katılması beklenirken yarışmalara ünlü isimler ve sporcular katılacak.

Amasra’da büyük organizasyon için kollar sıvandı Spor

Geçtiğimiz yıl büyük katılım altında ilki gerçekleştirilen Amasra Uluslararası Yüzme Yarışları bu yılda hayata geçiriliyor. Amasra Kaymakamlığı, Amasra Belediyesi, İstanbul Yüzme Spor Kulübü ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliği ile düzenlenecek olan Amasra 2. Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları 5 Ağustos Pazar günü Amasra Limanı’nda yapılacak. 1500 ve 3000 metrelik parkurlarda düzenlenecek olan yarışmalara ünlü isimlerinde katılacağı ifade ediliyor. Bu yılda büyük katılım beklenen yüzme yarışlarının başvuruları 1 Mayıs Salı günü başlayacak. Başvurular ise İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü’nün resmi internet sitesi ‘www.istanbulyildizlar.com’ adresinden yapılacak.

Geçen yıl 346  sporcu katılmıştı

Uluslararası Amasra Açık Su Yüzme Yarışı, 6 Ağustos 2017 tarihinde Amasra Kaymakamlığı ve Amasra Belediyesi ev sahipliği ve desteği ile yapılmıştı.  Türkiye Yüzme Federasyonu ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü öncülüğünde 1500 metre ve 3000 bin metrelik parkurlarda gerçekleşen yarışlara yurt içi ve yurt dışından lisanslı 346 sporcu katılmıştı. Aynı zamanda Dünya şampiyonlarından Serkan Atasay ve Ahmet Nakkaş yarışmaların onur konuğu olarak yer aldı.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam