Yalçınkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 98. Yılını kutladı.

Yalçınkaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı Güncel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 98. Yılını kutladı.  CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 98. Yılını kutladı. Mesajında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu büyük bayramı coşku ve haklı bir gururla kutladığımızı ifade eden Yalçınkaya, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki Ulusal Kurtuluş Savaşımızda tarihi bir dönüm noktası olmuş, tarih boyunca esaret zinciri vurulamamış olan Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. Meclisimizin açılmasıyla beraber, ezelden beri hür yaşamış olan milletimiz, ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz şartlara ve güçlüklere rağmen ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Gücünü Türk Milletine duyduğu güvenden ve sevgiden alan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu büyük bayramımızı, coşku ve haklı bir gururla kutluyoruz” dedi.

“Meclisimiz tarihimizde saygın bir yere sahiptir”

Atatürk’ün TBMM’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan ettiğini kaydeden Rıza Yalçınkaya şöyle devam etti:

“Büyük Önder, “Bütün dünya bilmelidir ki, artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve varlığıdır” diyerek, Türk Milletinin iradesini, kararlılığını ve vicdanının sesini bütün dünyaya duyurmuş ve “Türk milleti mukadderatını Büyük Millet Meclisi’nin kifayetli ve vatanperver eline bıraktığı günden itibaren karanlıkları sıyırıp kaldırmış ve ümitleri boğan felaketlerden milletin gözlerini kamaştıran güneşler ve zaferler çıkarmıştır” veciz sözleriyle Meclisimizin tarihimizdeki saygın yerini, anlamlı biçimde vurgulamıştır.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletimizindir”

Türkiye Büyük Millet Meclisi, aldığı tarihi kararlarla ulus egemenliğine dayanan Cumhuriyet yönetiminin oluşturulması, çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarının başarıya ulaşmasında hayati bir rol oynamıştır.  Atatürk’ün liderliğinde dünyada takdirle karşılanan bir yeniden yapılanma ve dönüşüm sürecine giren Türkiye yönetim, eğitim ve hukuk sistemini laik ve çağdaş bir yapıya kavuşturma başarısını göstermiş, kısa sürede yapılan atılımlarla uygarlık yolunda önemli ilerlemeler elde etmiştir. Egemenliğin kayıtsız koşulsuz milletin olması, ülkenin gerçek sahibi Türk Milleti’nin özgür iradesiyle seçtiği temsilciler aracılığıyla yönetime katılmasını ve rejimin sağlıklı biçimde işlemesini olanaklı kılmıştır.

“Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır”

Büyük Önderimiz Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi de onlara olan sevginin ve güveninin göstergesidir. Ulusumuzun en değerli varlığı olan çocuklarımız, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma ve aydınlık yarınlara ulaştırma yolundaki en önemli güvencesidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamak, ortak sorumluluğumuz ve hedefimizdir.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum”

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bize bu vatanı armağan eden tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam