Dirim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

Bartın Valisi Nusret Dirim bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 98. Yıldönümünü kutladı.

Dirim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı Güncel

Bartın Valisi Nusret Dirim bir mesaj yayımlayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 98. Yıldönümünü kutladı. mesajında çocuklara seslenen Dirim, bir kez daha Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın haklı gururunu yaşadığımızı ifade ederek “Sevgili Çocuklar, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi, İstiklal Mücadelesinde ülkenin içinde bulunduğu zor  şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin, ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, coşkumuzu, sevincimizi tüm dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını sizler  aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz özel bir bayramdır” dedi.

“Çocuklarımız geleceğimizin teminatı”

Çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu kaydeden Nusret Dirim, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, eleştiren, kendine güvenen, donanımlı, girişimci, ufku geniş, değerlerine bağlı gençler  olarak yetiştirilmelerini sağlamak ortak sorumluluğumuzdur. Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam