Kurtuluş Savaşı yıllarında Bartın’ı canlandırdılar

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Polis haftası kapsamında AK Parti Amasra İlçe teşkilatının düzenlediği geliri Emniyet Teşkilatı Vazife Malülü ve Şehit Aileleri Vakfı’na bağışlanan Bartın’ın yerel tiyatrocularının başaralı bir şekilde sergilediği Kurtuluş Savaşı yıllarında Bartın’da yerel hayatı konu alan tiyatro oyununu izledi.

Kurtuluş Savaşı yıllarında Bartın’ı canlandırdılar Güncel

Amasra ATİM sinema salonundaki tiyatro gösterisine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak,İl Genel Meclisi Üyesi Hikmet Özdilkural ile İrfan ekmekçi, Amasra polis teşkilat mensupları ve çok sayıda Amasralı vatandaşlar katıldı. AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak’ın katılımcılara teşekkür ederken, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol yaptığı konuşmasında, “zor bir çoğrafyada yaşıyoruz. Gerçekten bu toprakların vatan olması kolay olmadı. Bu uğurda şehitler gaziler verdik. Bu coğrafyada ayakta kalabilmek için güçlü olmamız gerekiyor, yeri geldiğinde şehitler vermek zorunda kalıyoruz onun için şehitliğin ne kadar kıymetli olduğunu bizim milletimiz kadar kimse bilemez. Bu güzel geceyi organize edenlere, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

“Dikkatli olmaya devam edeceğiz”     

Milletvekili Tunç yaptığı konuşmada, tiyatrocularımızın anlamlı ve başarılı oyunlarını izleme fırsatı bulduk diyerek, “Polis teşkilatımız çok köklü bir kuruluşumuz 173. Kuruluş yıldönümü bu hafta idrak ettik. Hem şehit polislerimizi hem diğer şehitlerimizi andık. Gazilerimize şükranlarımızı sunduk. Onlar ülkemizin güvenliği milletimizin huzuru için canlarını siper ederek görev yapıyorlar buradan tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Gazilerimizde şükranlarımızı sunuyoruz. Ülkemiz öyle bir coğrafyada ki küresel güçlerin hesaplarının olduğu çıkarlarının olduğu bir bölgenin ortasındayız. Böyle bir bölgede komşu olmak kolay değil. Vatanımızı savunmak, vatanımıza göz dikene karşı millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde dikkatli olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin Güneyinde, Suriye’deki iç karışıklıktan faydalanmaya çalışan terör örgütlerinin nasıl ülkemizi tehdit etmeye başladığını, bu tehditleri millet olarak nasıl bertaraf ettiğimizi Afrin ve Fırat Kalkanı operasyonu ile hep birlikte gördük. Bundan sonrada ülkemizi tehdit eden hangi şer odakları, hangi küresel gücün taşeronu varsa millet olarak bunu askerimizle, polisimizle kahraman güvenlik güçlerimizle ezmeyi başarırız. Bizim bayrağımız rengini şehitlerin kanından almıştır. bizim bayrağımız şehitlerin sembolü. Bizim bayrağımızda yıldız şehitleri ifade ediyor. Hilal bağımsızlığımızın sembolü. Bu tür etkinliklerde şehitlerimizi anmaya, Gazilerimize şükranlarımızı sunmaya devam edeceğiz” dedi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam