5 köprünün birden ihalesi 8 Mayısta

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 13 Ağustos 2016 tarihinde Bartın ilçe ve köylerinde meydana gelen sel afetinde yıkılan ve yeniden yapımı için 23 Ocak 2017 tarihinde ihalesi yapılan Müteahhit firmanın işe başlayamaması nedeniyle sözleşmenin feshedilmesinin ardından DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce 5 adet köprünün yapımı için 8 Mayıs 2018 tarihinde yeniden ihaleye çıkılacağını belirtti.

5 köprünün birden ihalesi 8 Mayısta Güncel

Milletvekili Tunç, Kurucaşile Çayaltı, Aydoğmuş ve Alapınar köyü köprüleri ile Amasra ilçesi Çakrazova ve Aydoğmuş köprülerinin yapım ihalesinin 8 Mayıs’ta gerçekleştirileceğini ve ihalenin ardından inşaatların da süratle tamamlanacağını söyledi. Milletvekili Tunç, 13 Ağustos’ta meydana gelen selin ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte bölgede helikopterle inceleme yaptıklarını belirterek, bu incelemeler sonrasında sayın Bakandan sel hasarlarının oluştuğu derelerin taşkın koruma işlerinin yapımı ile yıkılan köprülerin yerine yenilerinin yapılması hususunda talepte bulunduklarını ve sayın bakanın da olumlu karşıladığını bunun üzerine DSİ’nin Çayaltı, Aydoğmuş, Çakrazova, Alapınar ve Göçgündemirci köylerinde yıkılan 5 adet köprünün yapımının yatırım programına alındığını ve yapım ihalesinin ardından inşaatlarına başlanacağını söyledi.

Milletvekili Tunç, yıkılan diğer iki köprünün de Amasra ilçesi Şenyurt köyü ile Kurucaşile ilçesi Çayaltı köy içi köprüsü olduğunu, bu köprülerin yapımının İl Özel İdaresi’ne AFAD’tan aktarılan ödeneklerle yapıldığını belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam