Yalçınkaya’dan Şehitler Haftası mesajı

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Şehitler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında “Türk evladı her zaman ve her yerde gözünü kırpmadan canını seve seve feda ederek, üzerinde yaşamaktan onur duyduğumuz bu güzel vatanı bizlere emanet etmişlerdir” diyerek tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle andı.

Yalçınkaya’dan Şehitler Haftası mesajı Güncel

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  mesajında Türk milletinin birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden geldiğini ifade eden Yalçınkaya, “Türk milleti birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren zaferlere imza atmıştır. Ülkemizin birliği ve bölünmez bütünlüğünü yok etmeye çalışan iç ve dış mihraklara karşı, her Türk evladı her zaman ve her yerde gözünü kırpmadan canını seve seve feda ederek, üzerinde yaşamaktan onur duyduğumuz bu güzel vatanı bizlere emanet etmişlerdir” dedi.

“Tüm şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenmez”

Aziz şehitlerimizin her zaman gönüllerde yaşayacağını kaydeden Yalçınkaya, “Çanakkale’de, Balkanlar’da, Ulusal Kurtuluş Savaşımızda, Kıbrıs’ta ve her türlü terörist faaliyete karşı vatanımızı kanı ve canı pahasına koruyan, bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenmez. Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, birlik ve bütünlüğümüzün simgeleri olan aziz şehitlerimiz, saygın ve örnek kişilikleriyle her zaman gönüllerde yaşayacak, onların kahramanlıkları, cesaretleri ve takdirle karşılanan tutumları hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bizler de bu şuur ve bilinçle, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla salip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz, çalışmaya devam etmeli ve bizden sonraki nesillere bırakmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu cennet vatanı bizlere emanet eden, aziz şehitlerimizi, Şehitler Haftası’nda bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam