Şehir merkezinde “kötü koku” alarmı!

Bartın şehir merkezide Gölbucağı Mahallesi, Kırtepe Mahallesi, Yalı ve Kavaklı mevkiinde yaşayan vatandaşlar, Bartın Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne çevreden kötü koku geldiğinde dair şikayetlerde bulunuyor. Vatandaşlardan gelen kötü koku şikayetleri her iki kurumu da alarma geçirirken kokunun neden kaynaklandığı ve nereden geldiği ise henüz belli değil.

Şehir merkezinde “kötü koku” alarmı! Güncel

Bartın şehir merkezide Gölbucağı Mahallesi, Kırtepe Mahallesi, Yalı ve Kavaklı mevkiinde yaşayan vatandaşlar, Bartın Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne çevreden kötü koku geldiğinde dair üst üste şikayetlerde bulunmaya başladı. Bartın Belediyesine yapılan şikayetlerde ilk etapta kokunun doğalgaz kokusu olduğu sanılırken Belediyenin hemen doğalgaz firmasıyla irtibata geçtiği ve körü kokunun olduğu ifade edilen yerlerde yapılan ölçümlerde herhangi bir doğalgaz sızıntısının olmadığı öğrenildi. 

Kokunun kaynağı belli değil

Aynı şikayetler Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı ALO 181 hattına da yapıldı. kötü koyuya dair en son şikayet Gölbucağı Mahallesinden gelirken Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerden  alınan bilgilere göre  kokunun nereden geldi ve neden kaynaklandığına dair henüz bir netlik bulunmuyor. yetkililer nedenin araştırıldığını söyledi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam