Orduyeri’ne taş fırın

Bartın Belediyesi vatandaşlardan gelen talepler ve geleneksel değerlerin yaşatılması doğrultusunda yürütülen çalışmalar kapsamında bir taş fırında Orduyeri Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi’ne yapıyor.

Orduyeri’ne taş fırın Güncel

Bartın Belediyesi bir taraftan daha modern, daha güzel, bir Bartın için hizmet vererek vatandaşların hayatını kolaylaştıran çalışmalar gerçekleştirirken bir taraftan da tarihi ve kültürel güzellikleri ön plana çıkararak geleneksel değerleri yaşatacak çalışmalar hayata geçirmeye devam ediyor. Daha önce birçok noktada geleneksel taş fırınlar yapan Bartın Belediyesi son olarak Orduyeri Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde yeni bir taş fırın yapmak üzere çalışma başlattı.

 Akın:  “Fırının yapım çalışması tamamlandı”          

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Göreve başladığımız günden itibaren belediye olarak bir taraftan daha modern, daha güzel, daha yaşanabilir bir Bartın için projelerimizi hayata geçirirken bir taraftan da tarihi ve kültürel güzellikleri ön plana çıkararak geleneksel değerleri yaşatacak çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyoruz.  Bu kapsamda da daha önce 7 adet taş fırın yapım çalışmamız olmuştu. Ayrıca bir taş fırınında bakımını yaparak halkımızın hizmetine sunmuştuk. Gelen talepler üzerine bir taş fırında Orduyeri Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi’ne yapıyoruz.  Fırının yapım çalışması tamamlandı. Çatı ile ilgili çalışmalar ise devam ediyor. Kısa bir süre içinde bu çalışmamızı da tamamlayarak taş fırını halkımızın hizmetine sunacağız. Bu çalışmalarımızla toplumda birlik, beraberlik, yardımlaşma dayanışma gibi duyguları da pekiştiren bu geleneğimizi günümüzde de tıpkı eski günlerde olduğu gibi kent genelinde sürdürmek istiyoruz” dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam