Yalçınkaya, 10 Nisan Polis Bayramını kutladı

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, yayımladığı 10 Nisan Polis Bayramı mesajında polis teşkilatının kuruluşunun 173. Yılını kutladı.

Yalçınkaya, 10 Nisan Polis Bayramını kutladı Güncel

CHP Bartın Milletvekili  Rıza Yalçınkaya, yayımladığı  10 Nisan Polis Bayramı mesajında polis teşkilatının kuruluşunun 173. Yılını kutladı. Türk polisinin halkın güvenliğinin sağlanması için fedakarca görev yaptığını ifade eden Yalçınkaya, “10 Nisan 1845 tarihinden bu yana, devletimizin bekası, halkımızın güvenliğini sağlanması için fedakarca görev yapan polis teşkilatımızın 173’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Demokratik ülkelerde toplum güvenliğinin en temel öğesi polistir. Türk Polis Teşkilatı da Cumhuriyetimizin ve demokratik düzenimizin kararlı koruyucusudur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk; Türk Polisini, “Cumhuriyetin ve kanunların düşmanlarına karşı bir kalkan” olarak görmüş ve “Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır” diyerek hedefi göstermiştir” dedi.

 

“Polisimiz görevini başarıyla yerine getirmektedir”

 

Polisin ülkemizin geleceği, toplumumuzun huzuru ve birlikteliği açısından son derece önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Rıza Yalçınkaya, “ Ülkemizin geleceği, toplumumuzun huzuru ve birlikteliği açısından son derece önemli bir yere sahip olan polisimizin en önemli görevi; devletimizin vatanı ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ile halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmektir. Halkımızın huzur ve güven içerisinde, geleceğe kaygı duymadan bakabilmesi ve temel hak ve özgürlüklerini kullanabilmesi amacıyla gecesini gündüze katarak fedakarca çalışan ve gücünü halkın sevgisi ve kanunlardan alan polis teşkilatımız, “hukukun üstünlüğü” ilkesini ön planda tutarak bu görevi başarıyla yerine getirmektedir. Korkulan değil, güven duygusu uyandıran ve çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen polis teşkilatımızın, huzur ve güvenliğimiz için göstermiş olduğu gayretler, her türlü takdire değerdir.  Bu anlamlı gün vesilesiyle, kutsal görevlerini yerine getirirlerken şehit düşen polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, ülkemizin dört bir köşesinde milletimizin huzuru ve güvenliği için büyük bir özveriyle ve hizmet aşkıyla çalışan bütün polislerimize şükranlarımı sunuyor, tüm teşkilat mensuplarımıza aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve başarı dileklerimle, selam ve sevgilerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

                                  

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam