HEMA’yla telefonla görüştü

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak ile birlikte HEMA Tarlaağzı kuyusu önündeki eylemlerine devam eden taşeron firma işçilerini ziyaret etti. İşçilerin taleplerini ve sorunlarını yerinde dinleyen Tunç, işçilerin yanında HEMA yetkileriyle de telefonla görüştü. Tunç, HEMA yetkilerinin işçilerin içeride biriken maaşlarının bu hafta içerisinde ödeneceğini kendisine ifade ettiğini söyledi.

HEMA’yla telefonla görüştü Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Bekir Karabacak ile birlikte HEMA Tarlaağzı kuyusu önündeki eylemlerine devam eden taşeron firma işçilerini ziyaret etti. Tunç, işçilerin sorunlarını ve taleplerini bu kez de yerinde dinledi. İşçilerin yanında HEMA yetkileriyle de telefonla görüşen Yılmaz Tunç görüşmenin detaylarını işçilerle de paylaştı. Ziyaret öncesinde şirket yetkileriyle durumu görüştüğünü ifade eden Tunç, eylemdeki işçilerin taleplerini ve sorunlarını yerinde dinlemek istediklerini için işçileri ziyaret etmek istediklerini söyledi.

Maaşlar bu hafta tazminatlar nisan ayında yatacak

İşçilerin yanında bir kez daha HEMA yetkileriyle telefonla görüştüklerini söyleyen Tunç, “Tabi işten çıkartılan bu arkadaşlarımız HEMA’nın kendi işçileri değil, taşeron firmanın işçileri ama HEMA kanununa işçilerin tazminatlarından ve diğer sosyal haklarından sorumlu. Şirket yetkilileri telefonla yaptığımız görüşmede bizlere bu hafta içerisinde işçilerin içeride biriken maaşlarının ödeneceğini nisan ayı içerisinde de tazminatların ödemesinin yapılacağını söyledi. Bu konuda hem bizlerden hem de işçilerden kendilerine karşı anlayışlı olmamızı istedi. Herhangi bir işçi alımı söz konusu olduğunda ise ilk önce işten çıkarılan bu arkadaşlarımıza öncelik tanınacağını bizlere ifade etti. Bizler konunun ve durumun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam