Camcı, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yılını kutladı

AK Partili Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı, bir mesaj yayımlayarak 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yılını kutladı.

Camcı, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yılını kutladı Güncel

AK Partili Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı,  bir mesaj yayımlayarak 10 Nisan Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yılını kutladı. Camcı mesajında şunları söyledi:

 Milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayarak canla-başla hizmet veren, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından Türk Polis Teşkilatımız, kuruluşunun 173. yıldönümünü kutlamanın, haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Kamu düzeninin temini, halkımızın huzur ve güven içinde yaşaması, insan haklarının korunması, hukukun uygulanması görevlerini, büyük bir fedakârlıkla yerine getiren değerli emniyet mensuplarımızın polis gününü kutluyorum. Türk Polis Teşkilatımız, toplumda huzur ve güven ortamının tesis edilmesinin yanı sıra, kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suç işlenmesini önleyici tedbirlerin alınması, olayların aydınlatılarak faillerin adalete teslim edilmesi de polisimizin önemli görevleri arasında yer almaktadır.

“Polisimiz son dönemde çok başarılı operasyonlara imza atmıştır”

 Türk Polis Teşkilatımız, edindiği bilgi ve deneyimlerle halkın güveni, desteği ve işbirliği sayesinde hizmet kalitesini sürekli arttırmaktadır. Özellikle son dönemde terörle, organize suç örgütleriyle ve kaçakçılıkla mücadelede çok başarılı operasyonlara imza atmıştır. Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin gereklerini kendisine şiar edinen Türk Polis Teşkilatı, toplumsal olaylarda sağduyusunu muhafaza etmekte, halkımızla bütünleşerek devlet-millet beraberliğinin en güzel örneklerini sergilemektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümünü kutluyor, şehadet şerbeti içen polislerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam