Saadet Partisinden eylemdeki işçilere ziyaret

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Ramazan Günaydın, İl Sekreteri Niyazi Aydın ve Amasra İlçe Başkanı Celal Vakit, Taşeron firma tarafından işten çıkarılan ve Amasra HEMA 1 kuyusu önündeki eyleme devam eden işçileri ziyaret etti.

Saadet Partisinden eylemdeki işçilere ziyaret Güncel

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Ramazan Günaydın, İl Sekreteri Niyazi Aydın ve  Amasra İlçe Başkanı Celal Vakit, Taşeron firma tarafından işten çıkarılan ve Amasra HEMA 1 kuyusu önündeki eyleme devam eden işçileri ziyaret etti.  Ziyarette mazeret gösterilmeden işten çıkarıldıklarını ve  tazminatlarıyla maaşlarını alamadıklarını ifade eden işçiler “Şirketi 29 Mart 2018 tarihinde hiçbir mazeret göstermeden 148 işçiyi işten çıkardı. Tazminatlarımızı ve son 2 aylık maaşlarımızı alamadık. Maaş ve tazminatlarımızı alamadığımız için mağduruz. Evimize ekmek götüremiyoruz. Okula giden çocuklarımıza harçlık veremiyoruz. Perişanız. Her hangi bir sendikaya üye olmadığımız için sahipsiz kaldık. Kimse feryadımızı duymuyor. Her gün en az 30 kişi HEMA önünde nöbet tutuyoruz. Yiyecek ve içecek sıkıntımız var. Biz tazminat ve maaşlarımızı almak istiyoruz. Mağduriyetimizin giderilmesi için siyasi parti ve sivil sivil toplum kuruluşlarından yardım ve destek bekliyoruz. Lütfen bize yardımcı olun” dediler.

Günaydın: “her zaman emeğin ve emekçinin yanındayız”

Saadet Partisi Bartın İl Başkan Yardımcısı Ramazan Günaydın, her zaman emeğin ve emekçinin yanında olduklarını belirterek “İşçi kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için elimizden gelen desteği vereceğiz. Gerekli merciler ile görüşüp, konunun takipçisi olacağız. İşçi kardeşlerimizin Allah yardımcısı olsun. Ülkede vatandaşımızın dertleri konuşulmuyor, hükümetin tek derdi cumhurbaşkanlığı seçimi oldu. Daha seçim gününe çok var. Gündemi ittifak kurma ile meşgul etmeyi bırakın. Milletin derdiyle dertlenin. Bu gün Amasra’mızda biz bunu yaşıyoruz. Türkiye’nin her köşesinde bu durum var. İşçi kardeşlerimizin alın teri taşeron firmalar ile sömürülüyor. Artık zamanı gelmiştir, Türkiye artık buna dur demelidir” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam