Yurtbay’dan sanatçılara “şeker fabrikaları” çağrısı

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte Hatay’daki sınır karakolunu ziyaret eden bazı yazar ve sanatçılara çağrıda bulunarak “Aynı hassasiyeti şeker fabrikalarındaki işçiler için de görmek isteriz. Fabrikaların önünde çalışanlarla işçilerle birlikte emek türküleri söyleyin, sadece külliyenin sanatçısı değil işçilerin ve emekçilerin sanatçısı olduğunuzu gösterin” dedi.

Yurtbay’dan sanatçılara  “şeker fabrikaları” çağrısı Güncel

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte Hatay’daki sınır karakolunu ziyaret eden bazı yazar ve sanatçılara çağrıda bulundu. Afrin kadar önemli gördükleri şeker fabrikalarını her fırsatta dile getirdiklerini ifade eden Yurtbay,  “Biz sanatçılarımıza bu davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Hassasiyet gösterdiler. Bizim onlardan bir dileğimiz var. Bu sanatçılarımızdan aynı hassasiyeti şeker fabrikalarındaki işçiler için de görmek istiyoruz. Fabrikaların önünde çalışan işçilerle birlikte emek türküleri, şarkılar söylesinler. Sadece külliyenin sanatçısı değil, işçilerin ve emekçilerin de sanatçıları olduklarını göstersinler. Biz bu adımı sanatçılarımızdan bekliyoruz” dedi.

“Tenkit etmek için söylemiyorum”

Amaçlarının sanatçıları tenkit etmek olmadığını kaydeden Ünal Yurtbay, “Bu talebimiz ile amacımız sanatçılarımızı tenkit etmek değildir. Mağdurların sesinin duyurulması için sanatçılarımıza davette bulunuyoruz. Biz sanatçılarımızın mağdurların yanında olmalarını, onların dertlerini terennüm eden şarkılar söylemelerini istiyoruz” diye konuştu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam