Dernekten 245 aileye kışlık yardımı

4 yıldır Bartın’da faaliyet gösteren Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği Bartın Temsilciliği, “Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin” kampanyası kapsamında Bartın’da 245 aileye kışlık yardımları ulaştırdı.

Dernekten 245 aileye kışlık yardımı Güncel

4 yıldır Bartın’da faaliyet gösteren Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği Bartın Temsilciliği, “Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin”  kampanyası kapsamında Bartın’da 245 aileye kışlık yardımları ulaştırdı.  Kampanyanın  ihtiyaç sahibi insanlar için bir umut olduğunu ifade eden Yardımeli Derneği Bartın Temsilciliği kampanyayla ilgili “Yardımeli Derneğinin ‘Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin’ kampanyası ile başlarını sokacak bir ev bulamayan, imkansızlıktan dolayı sobasında yakacak kömür alamayan, bırakın kömürü içeresin de bir şey yakacak sobası dahi olmayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz  için bir  umut oldu.‘Kışın Kardeşlerimiz Üşümesin’ kampanyasını bul yıl da artırarak devam etmek için çalışmalarımız devam ediyor. Yardımeli Derneği Bartın Temsilciliği olarak ilimizde odun, kömür, battaniye, soba ve kışlık kıyafet yardımlarımızı tespit ettiğimiz kardeşlerimize ulaştırıyoruz” dedi.

245 aileye kışlık yardımı

Bartın’da 245 aileye kışlık yardım ulaştırdıklarını kaydeden Dernek yapılan çalışmaları “Yardımeli Derneği Bartın Temsilciliği olarak, dernek genel merkezimizin gönderdiği kışlık malzemeleri ve ilimizden destek veren dostların katkıları ile birlikte Bartın merkez ve köylerinde daha önceden tespit ettiğimiz 245 aileye kışlık yardımları ulaştırdık. Kampanya kapsamında 260 adet kömür torbası, sobası olmayan ailelere 5 adet kömür sobası, 280 adet battaniye, 2 ton patates, 75 çift bot ve kışlık kıyafet dağıtımı yaptık. Ayrıca 10 ailenin tüm beyaz eşya ve mobilyaları ile ilimizde evleri tamamen yanan ailenin tüm beyaz eşya ve mobilyalarını temin ettik” şeklinde aktardı.

2007 yılında kuruldu

Dernek  kendisiyle ilgili ise “Dernek 2007 yılında kuruldu. Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanlığının onayı ile 2012 yılında 'Kamu Yararına Çalışan Dernek' Statüsü ‘ne sahip oldu. Uluslararası ‘İnsani Yardım’ üzerine çalışan Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşlarından biridir. Dünyanın 45 ülkesinde faaliyet yürüttü. Acil yardımların yanı sıra, okul, hastane, Yetimler Külliyesi gibi kalıcı yardım projeleri de gerçekleştiriyor” bilgilerini verdi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam