Sağlık personeline iletişim eğitimi

Sağlık İl Müdürlüğü ve Bartın Üniversitesi işbirliğiyle kamu ve özel sağlık tesislerindeki İletişim Birim Sorumlularına yönelik Hasta Odaklı Hizmet Anlayışı ve İletişim Eğitim düzenlendi.

Sağlık personeline iletişim eğitimi Güncel

Sağlık İl Müdürlüğü ve Bartın Üniversitesi işbirliğiyle kamu ve özel sağlık tesislerindeki İletişim Birim Sorumlularına  yönelik Hasta Odaklı Hizmet Anlayışı ve İletişim Eğitim düzenlendi.  Müdürlükte düzenlenen eğitimde  Hasta Hakları İl Koordinatörü Zehra Canatan,  Hasta odaklı Hizmet Anlayışı ve  Sağlık Bakanlığı Uygulamaları, Avukat Serkan Yaban  Hasta hakları mevzuatı, Bartın Üniversitesi Halkla ilişkiler ve Tanıtım Programı Öğretim Görevlileri Yahya Akkaya ve Özkan Avcı, Empati, Beden Dili ve Stres Yönetimi hakkında bilgi verdi.

Babayiğit: “Hastalar bize emanet”

Eğitimin 8 saatlik teorik ve 8 saatlik uygulamalı olarak yapıldığını belirten  Sağlık İl Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Hasan Babayiğit, hastalara kaliteli hizmet sunabilmek için hasta iletişim birim sorumlularına önemli görevler düştüğünü söyledi.  Hastaları dinlemenin bile bazen pek çok sorunu daha başında iken çözdüğünü ifade eden  Babayiğit, "Hastaların bizlere emanet olduğunu unutmamalıyız, hastanın yüzüne bakmak, dinlemek ve tebessüm etmek dahi hastayı rahatlatır ve olası büyük problemlerin önüne geçer" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam