İşte pasaport ve sürücü belgesi için istenilen belgeler!

2 Nisandan itibaren pasaport ve sürücü belgesi hizmeti vermeye başlayan Bartın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü bu işlemlerle ilgili hazırlanması gereken belgeler hakkında duyuruda bulundu.

İşte pasaport ve sürücü belgesi için istenilen belgeler! Güncel

2 Nisandan itibaren pasaport ve sürücü belgesi hizmeti vermeye başlayan Bartın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü bu işlemlerle ilgili hazırlanması gereken belgeler hakkında duyuruda bulundu. Müdürlükten yapılan duyuruda “ Bartın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünün 30 Mart 2018 tarihli yazısı ile; Emniyet Müdürlüklerince yürütülmekte olan pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin  2 Nisan 2018 tarihinden itibaren nüfus müdürlüklerince yürütüleceği, Bu itibarla; Pasaport ve sürücü belgeleri randevu işlemlerinin  27.03.2018 tarihi itibariyle https://randevu.nvi.gov.tr  web adresinde; Ayrıca hususi ve hizmet damgalı pasaport başvurularında kullanılması gereken talep formlarına ise https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/pasaport-talep-formlari web adresinden erişime açıldığı bildirilmiştir” denildi.

İşte istenilen belgeler!

Müdürlük, pasaport, sürücü belgesi ve yeni kimlik kartı almak için hazırlanması gereken belgeleri ise şu şekilde açıkladı.

Pasaport başvurusu için gerekli belgeler:

 1. T.C kimlik kartı veya geçici kimlik belgesi
 2. Biyometrik fotoğraf
 3. Öğrenci belgesi (Hususi hizmet damgalı ve harçsız umuma mahsus pasaport başvurularında talep edilecektir.)
 4. Daha önce alınmış, iptal işlemi uygulanmamış geçerli/ geçersiz pasaportlar.
 5. Umuma mahsus pasaportlar için harç bedeli ödendi makbuzu ve değerli kağıt bedeli; hususi ve hizmet damgalı pasaportlar için değerli kağıt bedeli ödendi dekontu veya makbuzu.

Sürücü Belgesi Müracaatında İstenilen Belgeler:

 1. Sürücü Belgesi Dosyası (Şoförler Odasından)
 2. Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
 3. Sürücü Sağlık Raporu (Resmi yada özel sağlık kuruluşlarından)
 4. Sürücü belgesi harcı, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz.
 5. 2 adet fotoğraf (5x6 ebadında arka fon beyaz olacak şekilde biyometrik vesikalık fotoğraf)
 6. Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan.

Yeni Kimlik Kartı Almak İçin Gerekli Belgeler:

 1. Şuan kullandığınız Nüfus Cüzdanınız. Nüfuz Cüzdanı olmayan kişilerin götürebileceği kimlik belgesi alt başlıkta anlatılmıştır.
 2. Biyometrik fotoğraf.
 3. Ödeme makbuzuna gerek yok. Çünkü ödemeyi Nüfus Müdürlüğünde yapmanız gereklidir.

İşte Bakanlığın anlaşmalı olduğu bankalar!

Maliye Bakanlığının anlaşmalı olduğu bankalar (Sürücü belgesi harç ve değerli kağıt bedeli yatırılacak bankalar)

Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Bankalar: Akbank, Aktif Yatırım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatif Bank, Anadolubank, Arap Türk Bankası, Cıtıbank, Denizbank, Burgan Bank, Fibabanka, Finansbank, HSBC Bank, ICBC  Turkey Bank, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, ODEA Bank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Turkishbank, Turkland Bank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Posta Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi, Türkiye Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam