Bartın’a Gündüzlü Bakım Merkezi yapılacak

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen Otizm Farkındalık yürüyüşüne katılan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye’de 10 ile yapılacak olan Gündüzlü Bakım Merkezi’nin birinin de Bartın’a yapılacağını söyledi.

Bartın’a Gündüzlü Bakım Merkezi yapılacak Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Bartın Belediye Meclis Üyesi İlker Camcı ile birlikte, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen Otizm Farkındalık yürüyüşüne katıldı, etkinleri izledi. Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği'nin düzenlendiği Otizm Farkındalık yürüyüşüne  İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Şahin, Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler,  BOED-DER Başkanı Berna Şengün, Engelliler Dernek Başkanı Ferit Kurulan, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Türkiye’de 10 ile yapılıyor

Bartın Gazhane Parkından başlayan yürüyüşe Milletvekili Tunç Otizmli çocuklarla birlikte Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyerek otizmli çocukların yaptığı etkinlileri izledi. Cumhuriyet meydanında gerçekleşen etkinliklerde konuşma yapan Milletvekili Tunç, “Otizmin farkındayız, onların yanındayız” diyerek, devletin engelli vatandaşların sosyal hayata uyum sağlamaları ve her türlü haktan en iyi şekilde yararlanabilmeleri için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Bartın’da bu alanda da çalışmaların devam ettiğini ifade eden Tunç engelliler için Türkiye’de 10 ile yapılacak olan Gündüzlü Bakım Merkezi’nin biri de Bartın’a yapılacağı müjdesini vererek, ayrıca Bartın Sevgi Evleri’nin de yakında hizmete gireceğini söyledi.

Down Sendromlular için Meclis Araştırma Komisyonu Kuruldu

Milletvekili Tunç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Down Sendromlu bireylerin ve ailelerinin yaşadıkları sorunların ve ihtiyaçlarının tespit edilerek alınacak önlemlerin belirlenmesi maksadıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını kabul ettiklerini ifade etti. Milletvekili Tunç, “Engellilerimiz ile hayat arasındaki engelleri elimizden geldiğince ortadan kaldırmak için çalışmaya devam edeceğiz.” diyerek, Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle düzenlenen yürüyüş ve etkinliği düzenleyen  Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Eğitim Dayanışma Derneği yönetimini tebrik etti.

Otizmli bireylerin toplumun bir parçası olduğu bir kez daha hatırlatmak, var olan farkındalığı arttırmak amacıyla düzenlenen program Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen etkinlikler ile devam etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam