YILDIZLAR GRUP MÜSABAKALARI BAŞLADI

Bartın’da, Yıldızlar (Kız – Erkek) Masa Tenisi Grup Müsabakaları açılış seremonisi ile başladı. Seremonide konuşan Gençlik İl Müdürü Ali Özdemir, genç sporculara Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘“Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim” sözünü hatırlatarak, sporun önemini vurguladı.

YILDIZLAR GRUP MÜSABAKALARI BAŞLADI Spor

12 ilden 21 okul takımı

Yıldızlar (Kız – Erkek) Masa Tenisi Grup Müsabakaları Bartın ev sahipliğinde yapılıyor. Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen Masa Tenisi Grup Müsabakalarına Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Edirne, İstanbul, Karabük, Kocaeli, Sakarya, Sinop, Kastamonu ve Kütahya illerinden 21 okul takımı katıldı. 5 Nisan Perşembe günü sona erecek olan turnuvada toplam 62 sporcu mücadele edecek. 

Yıldızlar Masa Tenisi Grup Müsabakaları için dün (3 Nisan Salı Günü) Bartın Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu’nda açılış seremonisi düzenlendi. 3 gün sürecek olan turnuvanın açılış seremonisi Gençlik ve Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali Özdemir ve İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in katılımı ile gerçekleşti.

Özdemir sporun önemini vurguladı

Programın açılış konuşmasını yapan Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, sporculara başarılar dilerken, sporun önemine de dikkat çekti. Aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim” sözüne de vurgu yapan Özdemir, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle bu güzel organizasyonda sizlerle bir arada olmaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Sizleri ilimizde en iyi şekilde ağırlamayı ve en iyi koşullarda maçlarını yapmanız için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Sevgili gençler; sporun içerisinde bulunmak veya spor yapmak hayatımızı güzelleştirmekle birlikte birçok faydasını ve yararını ileride göreceksiniz. Spor hayatınızı daha iyi geliştirmenize olanak sağlar. Bu yüzden sizler gibi gençlerin genç yaşta spora başlamasını çok önemsiyoruz. Sizleri burada, bu gibi platformlarda görmek bizleri mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Artık sizler Türkiye’nin genç nesilleri olacaksınız ve sizler ileride güçlü gençler yetiştireceksiniz. Güçlü gençlik, güçlü Türkiye diyorum. Sizlerle birlikte güzel yarınlar diyoruz.  Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Aynı Zamanda Ahlaklısını Severim’ sözünü çok önemsiyorum. Sizlerin ahlaklı bir birey olarak yetişmeniz ve spor yaparak kendinizi geliştirmenizi temenni ediyorum. Bu uğurda çok çalışmanız gerekiyor. Bu güzel organizasyonun en güzel şekilde geçmesini ve centilmenlik kuralları içerisinde geçmesini diliyorum.” 

Sporcular başarı dilediler

İl Müdürü Özdemir’in konuşmalarının ardından Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir ile birlikte Özdemir, sporcu ve antrenörleri selamlayarak, başarılar diledi. Müsabakaların kızlar kategorisinde Abdipaşa Ortaokulu (Abdipaşa - Bartın), Köroğlu Ortaokulu (Merkez - Bolu) , Karabük Atatürk Ortaokulu (Merkez – Karabük), 75. Yıl Ortaokulu (Gümüşova – Düzde),  Özel Asaf Ortaokulu (Derince – Kocaeli), Taraklı Ortaokulu (Taralı – Sakarya), Kabalı Ortaokulu (Merkez – Sinop), Daday Prof. Dr. Fahri Ecevit Yatılı Bölge Ortaokulu (Daday – Kastamonu) ve Mehmetcik Ortaokulu (Gediz – Küthya) takımları katılacak. Erkekler kategorisinde ise Bartın İMKB Ortaokulu (Merkez – Bartın), 60. Yıl Ortaokulu (Merkez – Bolu), İsmet İnönü  Ortaokulu (Merkez – Çankırı), Bilgi Ortaokulu (Merkez – Düzce), Mehmet Ruşen Erkurt Ortaokulu (Merkez – Edirne), T.V. Özel Şişli Terakki Ortaokulu (Beşiktaş – İstanbul), Karabük Ortaokulu (Merkez – Bartın), Özel Seymen Ortaokulu (İzmit – Kocaeli), Esenbel Ortaokulu (Kaynarca – Sakarya), Hamit Tekin Ortaokulu (Boyabat – Sinop) ve Bozkurt Ortaokulu (Bozkurt – Kastamonu) takımları yer alacak.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam