Bakanlık 6 projeyi onayladı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında yüzde 50 Hibeli Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ gereğince ilimizde müracaatı gerçekleştirilen 6 proje, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından onaylandı.

Bakanlık 6 projeyi onayladı Güncel

Konuya ilişkin açıklama Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulsetter Bayram’dan geldi. Bayram yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

“Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesi amacıyla uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Programı kapsamında 12. Etap Hibe Başvuruları değerlendirilmiş ve yapılan değerlendirme sonucunda altı proje Bakanlığımızca onay almıştır.

Onay alan Arıt'ta 50 Büyükbaş Manda Besi Ahır Yapımı, Arıönü Köyü’nde 10 odalı otel, Ulus Yukarıdere Köyü’nde yem karma-yem deposu, Çamaltı Köyü’nde balya makinası, Şahne Köyü’nde biyogüvenlik amaçlı çiftlik faaliyetlerini geliştirme ve Kozcağız Celilbeyoğlu Köyü’nde balya makinası projelerinin sahipleriyle KKYDP kapsamında yüzde 50 Hibe Sözleşmesi imzalanacaktır. Uygulanacak bu projeler ilimiz ekonomisine katkı sağlamanın yanında örneklikte teşkil edecektir. Bu projelerin ilimize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam