Tunç, Ulus’ta fidan dağıttı

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Ulus İlçesinde Orman Haftası kapsamında Ulus Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen törene katılarak, orman teşkilatının ormancılık haftasını kutladı, Uluslu hemşerilerine fidan dağıttı.

Tunç, Ulus’ta fidan dağıttı Güncel

Ulus İlçesi Orman İşletme Müdürlüğü bahçesindeki fidan dağıtım törenine AK parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Zonguldak Orman Bölge Müdür Yardımcısı Cevdet Çiçek, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Ulus İşletme Müdürü Mustafa Dağdeviren, İl Genel Meclis Üyeleri İrfan Ekmekçi, Mustafa Güney, AK Parti Ulus İlçe Başkanı Kadir Saraç, Köy Muhtarları, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

15 bin adet fidan ücretsiz dağıtılacak

Fidan dağıtım töreninde Ulus işletme Müdürü Mustafa Dağdeviren açış konuşmasında Ulus Orman İşletme Müdürlüğü’nün orman yatırımları hakkında bilgiler verdi. Dağdeviren, orman köylülerin ekonomilerine katkıda bulunmak için sosyal ormancılık politikalarının uygulandığını bunların bal ormanı, gelir getirici ağaçlandırmalar, ORKÖY projeleri destekleri bunların birkaçı olduğunu söyleyerek, Bartın iline 2018 yılındaki kurulacak 5 adet Bal Ormanı tesisinin 2 adedinin Ulus Orman İşletme Müdürlüğü sahası içerisine kurulacağını, geçmiş yıllarda vatandaşlara gelir getirici fidanların ücretsiz dağıtıldığını, bu törende ise 6000 adet ıhlamur, 2000 adet kiraz fidanının dağıtıldığını bu yıl sonuna kadar 15000 adet fidan hedeflendiğini söyledi.

Orman varlığımızı artıracak yatırımlar yapıldı

 Milletvekili Tunç törende yaptığı konuşmasında, Bartın’ın yüzde 57’sinin, Ulus ilçesinin de yüzde 68’i ormanlarla kaplı olduğunu belirterek, Ulus ilçesinin bir orman memleketi olduğunu ifade etti. Ulus İlçesinin bir doğa harikasının, Bartın’da yeşilin bol olduğu bir yer olarak, Orman varlığını artıracak yatırımlara devam ettiklerini söyledi. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof Dr Veysi Eroğlu’na yatırımlar için teşekkür eden Milletvekili Tunç, su, deniz, yeşil ve orman hepsi bir arada yatırımlar olarak da 3 tane baraj inşaatı ve orman ve su işleri bakanlığının görev alanlarında en çok istifade eden illerimizden bir tanesi Bartın’dır. Ormancılık çalışmaları ile ilgili, ORKÖY projeleri, gelir getirici orman projesi, sosyal ağaçlandırma projeleri, bal ormanları gibi Bakanlığımızın, Bölge müdürlüğümüzün çok önemli çalışmaları var. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bartın’da ve Ulus ilçemizde daha yaşanılabilir müreffeh alanlar oluşturulabilmek için çalışmalar devam ediyor. Dedi.

8 bin  adet fidan ücretsiz dağıtıldı

AK Parti Bartın Milletvekili Tunç ve beraberindekiler Uluslu vatandaşlara 6000 ıhlamur fidanı, 2000 kiraz fidanı dağıtımını yaptılar. Daha sonra Ulus Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek, ormancılık yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam