GMİS, çadır iddialarına açıklık getirdi

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şubesi Başkanı Ertan Kaya, HEMA’nın taşeron firması Ersamak tarafından işten çıkarılan işçilerin sendikayla ilgili çadır iddialarına açıklık getirdi. Kaya, pazartesi gününden beri eylemde olan 148 işçinin sendika üyesi olmasalar bile yanlarında olduklarını ve eylemdeki işçiler için branda siparişi verdiklerini söyledi.

GMİS, çadır iddialarına açıklık getirdi Güncel

HEMA’nın taşeron firması  Ersamak tarafından ücretli izne çıkarılan 148 işçi pazartesi günü HEMA 2 kuyusu önünde eyleme başlamıştı. Eylemin ikinci gününde işçileri CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı ziyaret etmiş ve işçilere destek mesajı vermişti.  Eylemin ilk gecesini soğukta geçiren işçiler bu ziyarete esnasında Genel Maden İşçileri Sendikasından (GMİS) çadır istediklerini ancak sendikanın kendilerine çadır vermediğini söylemişti. GMİS Amasra Şubesi Başkanı Ertan Kaya işçilerin çadır iddialarına açıklık getirdi.

“Hak mücadelesi veren işçimizin yanındayız”

Sendika üyesi olmasalar bile 148 işçinin yanında olduklarını ifade eden Ertan Kaya, “Sendika olarak  eylemde olan işçi kardeşlerimizin sendikamıza üye olmaları ya da olmaları bizim için hiçbir şeyi değiştirmiyor. Çünkü biz her zaman işçinin, emekçinin, emeğin yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu yüzden bu işçi kardeşlerimizin de sendika üyesi olmasalar bile yanındayız. Yeri geldiği zaman onlara yiyecek imkanı sağlamaya çalışıyoruz.  Onlar için bir branda siparişi vermiştik. Bunu da onlara ulaştıracağız.   Biz her zaman  hak mücadelesi veren işçimizin yanındayız” dedi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam