DİRİM’DEN YAŞAR DEMİR’LE İLGİLİ AÇIKLAMA:

“Gerekli mekanizmalar işliyor”

DİRİM’DEN YAŞAR DEMİR’LE İLGİLİ AÇIKLAMA: Güncel

Bartın Valisi Nusret Dirim, hem ulusal hem de Bartın gündeminde uzun süredir konuşulan İl  Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkındaki  açıklamada bulundu. Konuyla ilgili gerekli mekanizmaların işlediğini ifade eden Dirim, “Gerekli mekanizma işliyor. Suçları var ise ilgililer hakkında gerekli yasal işlem yapılır. İdari süreçte Milli Eğitim Bakanlığımızın müfettişleri çalışmalarını sürdürüyorlar.  Yanlış olan bir kamu görevlisi var ise gereken yapılır” dedi.

Bartın Valisi Nusret Dirim, hem ulusal hem de Bartın gündeminde uzun süredir konuşulan İl  Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında  Sütlüce Köyünde çiftçilere yaptığı ziyaret esnasında  bir gazetecinin sorusu üzerine  açıklamada bulundu. Yaşar Demir’le ilgili “Başı açık öğrencilere sinir oluyorum” dediği iddiası üzerine açılan suç duyuruları ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü programına ilişkin tüm okul ve kurum müdürlüklerine gönderdiği yazıda, kurumların ve okulların “Atatürk’ün posteriyle donatılması” hükmünü yok saydığına dair gündemdeki konular üzerine Nusret Dirim, gerekli soruşturmaların yürütüldüğünü belirterek şunları söyledi:

“Gerekli mekanizma işliyor”

“Bu konuda iddialar var. Tabii karşı iddialar da var. Yargıya intikal eden ve basına yansıyan iddialarla ilgili yasal süreçler işliyor. Süreçlerin işlemesini hep birlikte bekleyelim. İlgili kurum ve kuruluşlar sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacaklardır. İddialarda ‘şu lafı söyledi’ diyor. İlgili de ‘Ben böyle bir beyanda bulunmadım’ diyor. Bunu incelemeyi yapan müfettiş grubu ve değerlendirmeyi yapan Ulus Cumhuriyet Başsavcılığı değerlendirecek. Gerekli mekanizma işliyor. Suçları var ise ilgiler hakkında gerekli yasal işlem yapılır.

“Mekanizma işlerken onları aşırı şekilde hırpalayacak beyanlar olmaz”

İdari süreçte Milli Eğitim Bakanlığımızın müfettişleri çalışmalarını sürdürüyorlar. Tüm iddialar Milli Eğitim Bakanlığı’nın teftiş kurulunda değerlendiriliyor. İnsanlarımızın içi rahat olsun. Yanlış olan bir kamu görevlisi var ise gereken yapılır. Ancak kamu görevlilerini de gereksiz suçlamalarla yıpratmamak lazım. Sürecin sonunu beklemek lazım. Mekanizma işlerken onları aşırı şekilde hırpalayacak beyanlar olmaz. Şuan da mekanizma çalışıyor.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam