Bulut: “Şehri Bartınspor bayraklarıyla donatalım”

Bartın Televizyonunda yayımlanan ve Spor yazarı Muhammet Bayraktar’ın sunuculuğu yaptığı Bartınspor Özel canlı yayında, Bartınspor her anlamda değerlendirildi. Programda önemli noktalara değinen Kulüp Başkanı Bulut, bu sene şampiyonluğun geleceğinin altını çizerken, maddi desteğin de şart olduğunun vurgusunu yaptı. Tüm Bartın halkından destek beklediklerini söyleyen Bulut ayrıca Bartın sokaklarının Bartınspor bayrakları ve renkleriyle donatılmasını istedi: “Cuma gününe kadar bizler bu şehrin gelin gibi süslenmesini bekliyoruz. Bu bize ayrı bir motivasyon sağlayacaktır.”

Bulut: “Şehri Bartınspor bayraklarıyla donatalım” Spor

BTV ve Bartın 74 Haber Gazetesi’nin sosyal medya hesabı olan “Bartın Televizyonu” isimli facebook sayfasında, şampiyonluğa koşan Bartınspor için özel yayın yapıldı. Bartın 74 Haber Gazetesi Spor Müdürü Muhammet Bayraktar’ın sunuculuğu yaptığı programda, Bartınspor’un Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay ve Bartın 74 Haber Gazetesi Haber Müdürü Bülent Bostancı konuk olarak yer aldı. Bartınspor’un her yönden değerlendirildiği programda, Başkan Bulut ve Basın Sözcüsü Oktay merak edilenleri ve soruları da cevaplandırdı.

Bostancı: “Bu sene Bartınspor güven veren bir takım”

Bartın Televizyonu Haber Müdürü Bülent Bostancı program başında Bartınspor’un güven veren bir takım olduğunu ifade ederek  “Bu sene Bartınspor güven veren bir takım. Bartınspor yönetimi de bu sene sahaya gerçekten peşinden koşulacak bir takım çıkartılar. Bir takım oluşturmak gerçekten çok zordur. Futbolcuları bulursunuz ama gerçek anlamda takım oyuncularından oluşan bir takım ortaya çıkaramazsınız. Bu sene gerçekten takım oyuncularından kurulu bir Bartınspor izliyoruz. Bireysel yetenekte çok üst düzey futbolcular var. Ama genele baktığımızda takım oyunuyla maçları kazandığımızı görüyoruz. Tabi sezon başından bu yana çok gelgitlerimiz oldu ama bu takım mücadelesini sürdürdü. Bu şekilde son iki haftaya geldik. Ama asıl konuşulması gereken son iki haftaya girilirken yönetimin ve takımın şehirden beklentileri” dedi.

Bulut, “Bu sene şampiyon olacağız”

Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, bu sene şampiyonluğun geleceğinin altını çizerken, maddi desteğin de şart olduğunun vurgusunu yaptı. Tüm Bartın halkından destek beklediklerini söyleyen Bulut, şunları söyledi:

“2 yıldan beri sil baştan takım oluşturduk. Farklı karakterlerden farklı kişiliklerden ve farklı yaşlardan futbolcularımızı biraya getirip bir oyun orantısı ortaya koymak kolay olmadı. Yönetimimizle birlikte şükürler olsun bunu başardık. Geçen yılda bu amaçla yola çıktık ve güzel bir yönetim oluşturmuştuk. Geçen yılki yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz ama olmadı. Futbolda şans faktörü de etkili. Başarılı olamadık. Bu yıl yeni bir yönetim, yeni bir vizyonla yola çıktık. Sene başında yol haritamızı belirlerken hedeflerimizi ortaya koyduk. Bu şehir 18 yıldan beri profesyonel lig özlemi çekiyor. Sene başında Hasan Basri Karayı ve ekibini takımın başına hoca olarak göreve başlattık ve hocanın istekleri ve talepleri doğrultusunda takımı oluşturduk. Tabi çok gelgitlerimiz oldu. İçimizde üzüntü olarak kalan şampiyonluğu 2 hafta kala ilan edebilirdik. Bunlar nasip kısmet işi. Buna da inanmak lazım. Ama şükürler olsun ki puan tablosuna baktığımız zaman başarılı gidiyor, yönetim ve takım gayretli. Çokta puan farkı oluşmadı. 4-5 puan farkı oluştuğu dönemler oldu. ikinci yarıda eksik noktalarımızı tespit edip bize istediğimiz performansı  vermeyen futbolcu kardeşlerimizle yollarımızı ayırdık. Devre arasında da iyi tespitler yaparak takımızı 3-4 tane iyi takviye yaptık. Bunlarda iyi tespitler oldu. Bütün futbolcu kardeşlerimizin özverisiyle ve bu şehrin ne istediğinin farkına vararak ki hepsi artık bu şehrin ne istediğini biliyor bu noktaya geldik. Takımımız lider. Kırşehir’le aynı puandayız. Yönetim olarak inancımızı hala muhafaza ediyoruz. Bu sene şampiyon olacağız.

“Şehri gelin gibi süsleyelim”

Ama insanların hala “Acaba yine mi olmayacak?”  şüphesiyle bu işe baktığını görüyoruz. Şehrimizin aslında şuanda gelin gibi süslü olması gerekiyor. O atmosfer futbolcuyu ve yönetimi ayrı bir motive ediyor. Son 2 hafta kaldı ama hala şehrimizin gelin gibi süslendiğini göremiyoruz. Burada sanki bir duyarsızlık var ya da ekonomik anlamda destek verilmiyor. Bunu sitem anlamda söylemiyorum. Ama şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz illerin Kırşehir, komşu ilçemiz Ereğli’nin gelin gibi süslendiğini görüyoruz. Buna sadece ekonomik olarak bakmayalım. Bu aynı zamanda şehrin takımına ne kadar destek olduğunu gösterir. Cuma gününe kadar bizler bu şehrin gelin gibi süslenmesini bekliyoruz. Bu bize ayrı bir motivasyon sağlayacaktır.”

Oktay, “Başarılı bir sezon geçirdiğimize inanıyoruz”

Bartınspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay ise “Bartınspor yönetiminden teknik kadrosuna futbolcularına kadar bir ekipten oluşuyor. Biz sezon başında şampiyonluk parolasıyla yola çıktık ve ona göre bir kadro kurduk. Hedeflediğimiz sonuca yavaş yavaş ulaşıyoruz. Şuanda aramızda olmayan hocalarımıza ve futbolcu kardeşlerimize de teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz. Sonuçta onların da bu takımda bir emeği var. Bunu da unutmamak lazım.  Tabi ki inişli çıkışlı sonuçlar aldık ama hiçbir zaman inancımızı kaybetmedik. Lider olarak gidiyoruz. Son iki haftaya gittik. Maç maç duruma bakıyoruz. bizim için şuanda en önemli maç Keçiören Bağlum maçı. Kastamonu maçından döndüğümüz gün ben tüm yönetim kurulu arkadaşlarımıza bizim ligdeki rakibimizin Kırşehir olacağını söylemiştim. Biz bu gruptaki en ciddi rakibimizin Kırşehir olduğu bilincindeyiz. Bizim takımımız artık grubumuzun en iyi takımlarından bir tanesi. Hücuma en iyi çıkan, defansı en iyi sağlayan bir takım. Gruptaki en iyi sahaya da sahibiz. Biz takımımızı başarılı buluyoruz. Biz bize katkı veren herkese çok teşekkür ediyoruz.  Başarılı bir sezon geçirdiğimize inanıyoruz. Bartınspor yönetim olarak çok şeffaf bir yönetim oluşturuyoruz” ifadelerini kulandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam